Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Kapitał boi się rządów autorytarnych. Tylko w rok z Turcji uciekło 12 proc. milionerów [WYKRESY]

22 czerwca 2018, 06:55
Drugi rok z rzędu Turcja straciła ponad 5000 osób o tak zwanej „wysokiej wartości netto” (high net worth individuals - HNWI). Jak podaje agencja badawcza New World Wealth, w 2017 r. z Turcji wyjechało ok. 6000 osób. Według badań przeprowadzonych przez tę agencję, to około 12 proc. populacji tureckich milionerów. Tylko Chiny i Indie, dwa najbardziej zaludnione państwa świata, notowały wyższą migrację milionerów. W ocenie New World Wealth w przypadku Turcji zjawisko to jest bardzo niepokojące, ponieważ ludzie żyjący nad cieśniną Bosfor nie bogacą się w takim tempie, aby mogli zastąpić uciekinierów. Nie trzeba dodawać, że "utrata dużej grupy osób HNWI jest zwykle bardzo złym sygnałem i ogólnie pokazuje poważne problemy w danym kraju". Zagraniczne placówki dyplomatyczne w Turcji odnotowują duży wzrost liczby wniosków o wizy dla inwestorów i studentów. I nie chodzi tu tylko o superbogaczy, którzy mogą żyć gdziekolwiek chcą, a także o osoby z klasy średniej.
Drugi rok z rzędu Turcja straciła ponad 5000 osób o tak zwanej „wysokiej wartości netto” (high net worth individuals - HNWI). Jak podaje agencja badawcza New World Wealth, w 2017 r. z Turcji wyjechało ok. 6000 osób. Według badań przeprowadzonych przez tę agencję, to około 12 proc. populacji tureckich milionerów. Tylko Chiny i Indie, dwa najbardziej zaludnione państwa świata, notowały wyższą migrację milionerów. W ocenie New World Wealth w przypadku Turcji zjawisko to jest bardzo niepokojące, ponieważ ludzie żyjący nad cieśniną Bosfor nie bogacą się w takim tempie, aby mogli zastąpić uciekinierów. Nie trzeba dodawać, że "utrata dużej grupy osób HNWI jest zwykle bardzo złym sygnałem i ogólnie pokazuje poważne problemy w danym kraju". Zagraniczne placówki dyplomatyczne w Turcji odnotowują duży wzrost liczby wniosków o wizy dla inwestorów i studentów. I nie chodzi tu tylko o superbogaczy, którzy mogą żyć gdziekolwiek chcą, a także o osoby z klasy średniej. / Forsal.pl
Turcy, podobnie jak zagraniczni inwestorzy, zaczynają uciekać z kapitałem. Wszystko przez obawy o przyszłość i bezpieczeństwo swoich pieniędzy, gdy prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobędzie więcej władzy po wyborach 24 czerwca. Oto wykresy, które obrazują wpływ rządów autorytarnych na gospodarkę.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej