Tę część ćwiczeń przeprowadzono na poligonie Mulino w obwodzie niżnienowogrodzkim podczas trwającego tam głównego etapu Zapad-2021. Na poligonie Mulino oczekiwany jest w poniedziałek rosyjski prezydent Władimir Putin.

Roboty Uran-9 prowadziły działania bojowe bezpośrednio w szykach bojowych broniących się oddziałów i umownie niszczyły siłę żywą i sprzęt przeciwnika. Prowadziły ostrzały na odległość do 5 tys. metrów z wyrzutni pocisków przeciwpancernych Ataka i działek automatycznych. Oprócz tego maszyny osłaniały oddziały zmotoryzowane w trakcie zmiany pozycji.

Roboty Nerechta zaangażowano do prowadzenia zwiadu i wparcia ogniowego. Maszyny tego rodzaju uzbrojone są w karabin maszynowy Kord kalibru 12,7 mm i w 30-milimetrowy granatnik maszynowy AG-30M. Roboty Nerechta mogą też korygować ostrzał, dostarczać amunicję i wyposażenie.

Robotów Uran-9 Rosja używała podczas konfliktu w Syrii. Po manewrach Zapad-2021 zapadnie decyzja o ich przyszłości - jakie dokładnie zadania będą pełnić i w jakich jednostkach sił zbrojnych będą używane.

Reklama