Wśród 43 pojazdów, które zderzyły się w sumie w dwóch karambolach, było 11 samochodów ciężarowych. Kilkanaście osób jest poszkodowanych. Część przetransportowało do szpitali pogotowie lotnicze. Niektórzy zostali zabrani przez karetki pogotowia.

"Na ten moment jeszcze kilka poszkodowanych w wypadku oczekuje na pomoc medyczną, ale są to osoby z lekkimi obrażeniami, niewymagającymi natychmiastowej interwencji lekarza" - stwierdził rzecznik piotrkowskiej straży pożarnej. Na miejscu obecnych jest 9 jednostek straży pożarnej. "Strażacy pomagają wydostać się na zewnątrz osobom zakleszczonym w samochodach, które uległy zniszczeniu w wyniku zderzenia" - powiedział Dobrakowski.

Dodał, że w trakcie zdarzenia doszło do pożaru samochodu osobowego, który spłonął. Strażacy usuwają też wyciek oleju z jednej z ciężarówek. Według straży pożarnej utrudnienia na autostradzie A1 potrwają do późnych godzin wieczornych.

Jak informowała policja, autostrada A1 na wysokości miejscowości Bąkowiec w powiecie piotrkowskim jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mają miejsce około 10 km za zjazdem na S8. Kierowcy jadący w stronę Łodzi przekierowywani są na drogę S-8.