15 sierpnia na trasę Józefów-Otwock wrócą też składy warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

Koleje Mazowieckie tłumaczą, że z powodu możliwych utrudnień związanych z telefonicznym zapowiadaniem pociągów na Odcinku Warszawa Falenica - Otwock, wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) 15-29 sierpnia tego roku.

Reklama

Bilety KM będą honorowane w pociągach SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock oraz w autobusach linii 521 na odcinku Pl. Zawiszy - PKP Falenica i linii 135 na odcinku Pl. Szembeka - PKP Olszynka Grochowska, oraz w autobusach, tramwajach i pociągach SKM kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii.

Natomiast bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock oraz w autobusach komunikacji zastępczej uruchamianej przez KM na odcinku Śródborów - Otwock.

Ruch kolejowy na trasie Józefów-Otwock został wstrzymany 6 lipca tego roku ze względu na prace związane z modernizacją infrastruktury kolejowej.

Jak informuje UTK, Koleje Mazowieckie to przewoźnik realizujący przewozy w aglomeracji warszawskiej oraz na obszarze województwa mazowieckiego. Spółka powstała w 2004 roku, jej właścicielem jest samorząd województwa mazowieckiego.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/