Rada nadzorcza spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ogłosiła w drugiej połowie sierpnia br. postępowanie kwalifikacyjne na prezesa i trzech wiceprezesów spółki. Chętni mogli składać zgłoszenia do 27 sierpnia br. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowane były na 2 i 3 września 2021 r.

"W związku z rozstrzygnięciem postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o. od dnia 10 września 2021 roku zarząd w spółce sprawują: Grzegorz Hlebowicz i Tomasz Szymczak" - napisano na stronie internetowej lotniska w Modlinie.

Z informacji zamieszczonych na stronie lotniska wynika, że do tej pory w zarządzie zasiadali: Leszek Chorzewski, który był p.o. prezesa i wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu; wiceprezes ds. operacyjnych Piotr Okienczyc; wiceprezes ds. korporacyjnych Marcin Danił.

Reklama

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ma czterech udziałowców, którymi są: Województwo Mazowieckie (36,17 proc. udziałów); Agencja Mienia Wojskowego (31,56 proc.), Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (27,86 proc.) oraz Nowy Dwór Mazowiecki (4,41 proc. udziałów).

W czerwcu br. prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Stanisław Wojtera mówił na spotkaniu z dziennikarzami, że warunkiem istnienia lotniska w Modlinie jest zmiana modelu biznesowego, a także zmiana zarządu, który przeprowadzi głęboką restrukturyzację.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin znajduje się 37 km od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.