Comarch ma listy intencyjne ws. przejęcia i dokapitalizowania spółki GeopolisWarszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Comarch podpisał listy intencyjne z Geopolis oraz ze wspólnikami tej spółki, mające na celu ustalenie warunków przeprowadzenia docelowych transakcji nabycia 100% udziałów w Geopolis i całości autorskich praw majątkowych do oprogramowania ERGO, należącego do Geopolis, a także dokapitalizowania Geopolis przez Comarch, podała spółka.

"Transakcje docelowe zostaną zrealizowane w przypadku spełnienia warunków przewidzianych w listach intencyjnych oraz osiągnięciu porozumienia co do pozostałych warunków transakcji do dnia 31 marca 2017 roku. Łączna wartość transakcji docelowych nie przekroczy 8,05 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Strony ustaliły, że mogą podjąć decyzję o odmowie przeprowadzenia całości lub części transakcji z dowolnych przyczyn. Podpisanie listów intencyjnych nie stanowi zobowiązania finansowego dla żadnej ze stron, podano również.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,11 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)