Kwartalna marża odsetkowa netto BZ WBK będzie poprawiała sięWarszawa, 26.04.2017 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK oczekuje dalszego dwucyfrowego wzrostu wyniku odsetkowego w kolejnych kwartałach i poprawy marży odsetkowej netto, a także utrzymania wzrostu wyniku z prowizji, poinformował członek zarządu BZ WBK Maciej Reluga.

"Przy założeniu, że akcja kredytowa, idąc ścieżką marcową będzie się rozkręcała, ten dwucyfrowy wzrost jest do utrzymania w kolejnych kwartałach. Jest też podstawa do tego, by sądzić, że marża będzie się poprawiała. Spadek w I kw. jest jednorazowy i w kolejnych kwartałach powinna nastąpić poprawa, szczególnie po stronie aktywów" - powiedział Reluga podczas konferencji prasowej.

W I kw. wynik z odsetek wyniósł 1 254 mln zł i był wyższy o 11% w skali roku. Marża odsetkowa netto była wyższa o 15 pb w skali roku i niższa o 5 pb w skali kwartału.

Wynik z prowizji wzrósł o 1% w skali roku do 475 mln zł. Niższy wzrost w I kw. to m.in efekt zmian regulacji na rynku bancassurance w BZ WBK i SCB. Według Relugi, w kolejnych kwartałach wzrost prowizji powinien być bardziej zauważalny.

"Biorąc pod uwagę dynamikę w trakcie kwartału, jesteśmy na dobrej drodze, by w kolejnych kwartałach pokazać dobre wyniki finansowe" - powiedział Reluga.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

(ISBnews)