GPW: Polityka dywidendowa niezmieniona, wysokość wypłaty - po nowej strategiiWarszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Polityka dywidendowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) pozostaje niezmieniona, ale jej wysokość zostanie podana po zakończeniu prac nad nową strategią, poinformował wiceprezes Jacek Fotek.

"Generalnie GPW tradycyjnie stosuje strategicznie wypłatę dywidendy na istotnym poziomie 60% skonsolidowanego zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych i zamierzamy tą politykę utrzymać" - powiedział podczas konferencji wiceprezes.

Podkreślił, że giełda będzie realizować wypłatę dywidendy zgodnie z długoterminową polityką GPW w tym względzie. "Jaką wysokość środków przeznaczymy na dywidendę - podamy po zakończeniu prac nad nową strategią, gdzie będą zdefiniowane środki na nowe projekty i analizujemy jednocześnie sytuację w spółkach zależnych" - dodał.

Fotek powiedział jednocześnie, że jest za wcześnie na podanie dokładnego terminu zakończenia prac nad nowa strategią. "Będziemy starali się przedstawić nową propozycje strategiczną w najbliższym terminie" - oświadczył.

Z kolei Michał Cieciórski z Towarowej Giełdy Energii (TGE) powiedział, że zarząd podejmie decyzje o wypłacie dywidendy w czerwcu tego roku.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)