Sztabińska: Nieznośna giętkość prawa. Cały system ma być na usługach PiS [FELIETON]

2 lipca 2017, 09:00
Źródło:MAGAZYN DGP
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Prawoźródło: ShutterStock

Prawo jest jak płot – żmija zazwyczaj się prześlizgnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno. To oczywiście żart. Ale czy nie trafnie oddaje stosunek przeciętnego Polaka do przepisów? Nie tylko szeregowego obywatela, lecz także ludzi władzy. Dla tych ostatnich to prawdziwa zabawa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (15)

  • "...bujaj się Fela.."(2017-07-03 06:22) Zgłoś naruszenie 20

    Przeglądnąłem pobieżnie inne artykuły autorki i widać z nich że za PO generalnie było OK wg niej . Czyli pani jest z grona tych którzy optowaliby za tym by "było tak jak było " , a nadzwyczajna kasta niech robi to robi . No niestety ta wizja większości Polaków już nie odpowiada .

    Odpowiedz
  • "...bujaj się Fela.."(2017-07-03 06:22) Zgłoś naruszenie 20

    Przeglądnąłem pobieżnie inne artykuły autorki i widać z nich że za PO generalnie było OK wg niej . Czyli pani jest z grona tych którzy optowaliby za tym by "było tak jak było " , a nadzwyczajna kasta niech robi to robi . No niestety ta wizja większości Polaków już nie odpowiada .

    Odpowiedz
  • asdf(2017-07-02 16:42) Zgłoś naruszenie 372

    Szkoda słów na takie artykuły. Dokładnie śledziłem stanowienie prawa przez ostatnie lata. Byłem w szoku co przechodzi w sejmie jakie przestępcze prawo i jakie giętkie. Ta pani anie jednego artykułu na ten temat nie napisała. Jak to świadczy o niej drodzy czytelnicy. Wnioski wyciągnijcie sami.

    Odpowiedz
  • były leming (2017-07-02 14:09) Zgłoś naruszenie 525

    Uwielbiam ten kwik sitwy oderwanej od koryta.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • elektrowstrząs(2017-07-02 13:47) Zgłoś naruszenie 233

    "paremia łacińska ... wylądowała na śmietniku historii. Razem z szacunkiem właśnie. Tolerancją. Otwartością. Tradycją. Autorytetami" O jakim szacunku mowa? O jaką tolerancję chodzi? Jaką tradycję? Jakie autorytety? Odpowiedzi na te pytania udzielone przez przeciętnego Polaka natychmiast zatamowałyby słowotok Sztablińskiej.

    Odpowiedz
  • **********(2017-07-02 11:27) Zgłoś naruszenie 292

    Spisy "problemów", "afer" i "potknięć" poprzednich rządów Ewy Digger i Donalda Ksuta są b. łatwo dostępne w internecie. Jeden jest nawet oficjalny niemalże rządowy. Nawet takimi 2 "zupełnie błahymi" kulfonami po poprzednicah zajmują się teraz komisje śledcze. A więc: Google i hasło: "Afery PO" i dla porówanania ilości i kalibru (przy uwzgl. czasu rządzenia oczywiście): Google i hasło: "afery PiS". Ja od siebie dodam, że akurat mnie najbardziej w....iały zorganizowane akcje Policji w rodzaju "Widelca" i pacyfikacji Marszów Niepodległości.

    Odpowiedz
  • Dumny PCMasterRace civilian(2017-07-02 11:09) Zgłoś naruszenie 565

    Poziom pani samozakłamania zachwyca. Giętkość prawa to DNA trzeciej RP. Nagle zaczęło przeszkadzać? Dumnej Obywatelce RP? Nie, zaczęła przeszkadzać demokratyczna utrata pozycji: to tacy jak pani mieli mieć monopol na wybiórczość prawa a nie motłoch z nizin. To liberalni demokraci mieli prawo wypędzać ludzi z domów i palić w ogniskach. Jeśli już nie mogą, to taka konstytucja nie jest im potrzebna. Żałosne.

    Odpowiedz
  • Juno(2017-07-02 11:03) Zgłoś naruszenie 625

    Autorka tego gniota - zamiast ośmieszać się publicznie - niech już lepiej zajmie się szydełkowaniem. "Andrzej Rzepliński stał się symbolem obrony niezależności trybunału konstytucyjnego"!! Buahaha ;)

    Odpowiedz
  • Eltor(2017-07-02 10:02) Zgłoś naruszenie 6310

    Pamiętam jakąś partię, pod rządami której poszło tyle przekrętów, że wystarczy na kolejne 50 lat. Ta sama partia widząc przegrane wybory, postanowiła z pogwałceniem prawa wcisnąć swoich sędziów do TK. Teraz jako opozycja twierdzą, że prawo ma być na usługach PiS. Coś tu hipokryzją wieje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz