iFun4All: 'Serial Cleaner' od dziś dostępny m.in. na konsole Microsoft XboxOneWarszawa, 14.07.2017 (ISBnews) - Gra "Serial Cleaner" autorstwa iFun4all, trafi dzisiaj do użytkowników konsol Microsoft XboxOne oraz posiadaczy komputerów z systemem Windows, Mac OS lub Linux, podała spółka. Jeszcze w tym roku zarząd planuje rozpocząć proces przygotowań do wejścia na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego odbioru "Serial Cleanera" po premierze na konsolach Sony PS4, tym bardziej, że dopiero dziś gra trafi na konsole XboxOne i komputery. "Serial Cleaner" otrzymał recenzje, które plasują tytuł w czołówce najlepiej ocenianych niezależnych IP z gatunku gra akcji z elementami skradanki. Przyjmujemy, że bardzo dobra widoczność gry w sklepach, zapewniona przez naszego wydawcę Curve Digital, oraz wysokie oceny przyznane grze przełożą się na sprzedaż i koszty produkcji zwrócą się jeszcze w tym roku" - powiedział prezes iFun4all Michał Mielcarek, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że "Serial Cleaner" jest pierwszą produkcją gamedevelopera, w której na taką skalę wykorzystał technologię real world data (element rzeczywistości rozszerzonej).

Jest to jednocześnie pierwsza gra, którą iFun4all wyprodukował na konsole nowej generacji oraz pierwsza w portfolio studia, która debiutuje na konsolach i komputerach równolegle. Tytuł trafił do PlayStation Store w tym tygodniu (11 lipca), a polskie i międzynarodowe portale branżowe uznały go za wyjątkowo mocny i warty polecenia, podano także.

Światowym wydawcą gry jest brytyjski Curve Digital, który odpowiada za dystrybucję cyfrową oraz ewentualną pudełkową z wyłączeniem Polski (gdzie limitowaną wersję pudełkową na PC wyda Techland).

iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 r. jako spółka córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

(ISBnews)