Pozbyć się „ludzkiej wkładki”. Ile zarabia się na czyszczeniu kamienic?

15 kwietnia 2018, 09:00
Źródło:MAGAZYN DGP
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Jeśli ktoś kupił kamienicę wartą 2 mln zł i wyrugował z niej lokatorów, to kamienica ta była warta już 4 mln zł. I to wszystko nawet bez stuknięcia młotkiem

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (18)

  • Ja85(2018-04-16 09:45) Zgłoś naruszenie 30

    Podniesienie czynszu z 3 zl za metr na 15 zl za metr to żadne czyszczenie kamienic tylko normalne urzeczywistnienie stawki za czynsz. Lokatorzy posiadajacy 50 metrowe mieszkanie w centrum Warszawy płacili 150 zł czynszu. Przecież to wielokrotnie zanizona stawka. W bloku z wielkiej plyty z dala od centrum placi się 700 zł takiego czynszu.

    Odpowiedz
  • korwin(2018-04-15 21:53) Zgłoś naruszenie 23

    nie rozumiem w czym problem? Po h panstwo ma sie zakmowac prywatnymi kamienicami

    Odpowiedz
  • ...(2018-04-15 20:56) Zgłoś naruszenie 51

    Ludzie o czym wy mowicie? Jak jakis pijok mieszka w mojej kamienicy to mam go do konca zycia utrzymywac? 2 Lata zajmuje wywalenie takiego zula z mieszkania (wlasne doswiadczenie) gdzie przez 2 lata nic kompletnie nie placi ani rachunkow ani najmu, a po 2 latach i tak dostaje kolejne mieszkanie socjalne gdzie tez nic nie placi. Przestancie sie nad nimi uzalac. A te smieszne czynsze od metra kwadratowego sa 3-4 razy nizsze niz rynkowa cena to jak tu sie nie wkur...?

    Odpowiedz
  • as123(2018-04-15 20:42) Zgłoś naruszenie 11

    Urzednicy wiedzieli ale bylo to pewnie w ich interesie nie ragowac ... Nikogo za reke nie zlapano wiec jest dobry prognostyk ze nadal te same praktyki bedna robione...

    Odpowiedz
  • wert(2018-04-15 19:53) Zgłoś naruszenie 50

    No to można chyba się domyślać kto zabił Pania Jolantę Brzeska no chyba,że przyjmiemy wersja naszej inteligentnej policji o samopodpaleniu!

    Odpowiedz
  • dolega5(2018-04-15 16:38) Zgłoś naruszenie 91

    Jakos nikt sie nie odnosi do glupiego bezprawia w tej dziedzinie ! Dlaczego to wlasnie jest problem w Warszawie a nie w Pradze, nie mowiac o Londynie lub Paryzu ? Czyzby tam geny ludzkie sa inne ? chyba nie .... A more wine jest ukryta w zlym system prawnym w Polsce ?

    Odpowiedz
  • as123(2018-04-15 16:26) Zgłoś naruszenie 69

    Jak ktos kupuje mieszkanie czy kamienice to chyba ma prawo z niego korzystac tak jak uwaza ? W Konstytucji mamy zapisana ochrone wlasnosci a nie ochrone kogos kto rzecz pozycza.

    Odpowiedz
  • .(2018-04-15 14:09) Zgłoś naruszenie 443

    A nad całością przekrętu czuwała HGW.

    Odpowiedz
  • Polon.(2018-04-15 11:45) Zgłoś naruszenie 248

    Jedną sprawą jest gansterski i oszukańczy sposób w jaki kamienice dostawały się w ręce tych ludzi. Natomiast jeżeli ktoś jest prawowitym właścicielem kamienicy to nie bardzo rozumiem dlaczego niby nie może ustalić powiedzmy pol roku na eksmisje. Przecież to jego własność w końcu ipowinien moc dysponować nią według własnego uznania.

    Odpowiedz
  • gosciu(2018-04-15 11:27) Zgłoś naruszenie 391

    Jeden z lepszych biznesow 100% zarobek gwarantowany przy znikomych kosztach. Reka reke myje jeden drugiego kryje nikt nic nie widzi a wszyscy cierpia na zaniki pamieci. Juz to widze jak ktos zaplaci ta smiesznie niska kare 1mln kiedy zarobil powiedzmy 20mln bedzie apelacja sprawa potwrwa z 10 lat nik juz nie biedzie o niej pamietal w koncu jeszcze skarb panstwa zaplaci rekompenstate za przegrana sprawe

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • dr Hejt(2018-04-15 11:11) Zgłoś naruszenie 613

    To pokazuje mafijny uklad HGW, gdzie byl wtedy rzecznik praw obywatelskich? Gdzie byl Rzeplinski? Co na to Gersdorf? Gdy ich koledzy z palestry masowo przejmowali kamienice i wykanczali lokatorów. Te bezprawie dzialo sie w stolicy, pod bokiem niezaleznej prokuratury i policji

    Odpowiedz
  • Heyah(2018-04-15 10:43) Zgłoś naruszenie 713

    jak brzmąi nazwiska tych "czyśccieli" ? Dlaczego znamy tylko nazwiska ofiar ???

    Odpowiedz
  • traktorek(2018-04-15 09:30) Zgłoś naruszenie 963

    Na opieszałość policji i prokuratury, na nieskuteczność prawa skarżą się urzędnicy miasta, którego prezydentem była wiceprzewodnicząca rządzącej przez 8 lat partii... Mieli ministra sprawiedliwości, mieli ministra sprawvwewnętrznych, mieli większość w Parlamencie i przez pięć lat swojego Prezydenta... i co?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz