Wspomniany spadek doprowadził wartość euro względem dolara w okolice poziomu 1,4850. W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej miało miejsce częściowe odreagowanie tej zniżki. Kurs EUR/USD doszedł do poziomu 1,4927. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie kurs tej pary walutowej powróci do spadków. Zahamować je powinien najbliższy istotny poziom wsparcia usytuowany w pobliżu 1,4830.

Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, kalendarz makroekonomiczny dla największych gospodarek jest dość ubogi. Z istotnych danych poznamy jedynie z USA indeks zaufania konsumentów, sporządzany przez Conference Board. Zostanie on przedstawiony o godz. 15.00.

Wczorajszej zniżce kursu EUR/USD towarzyszyło pogorszenie nastrojów inwestycyjnych na światowych rynkach, które z kolei miało negatywny wpływ na notowania złotego. Kurs pary EUR/PLN chwilowo wzrósł w okolice poziomu 4,2200. Dzisiaj o godz. 9.00 kształtował się on już 2 grosze niżej. W najbliższych godzinach w notowaniach polskiej waluty najbardziej prawdopodobna wydaje się konsolidacja. Złoty będzie czekał na silniejsze impulsy z rynków zagranicznych.