Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi dla tych firm odpowiednio: 898 tys. 688 zł, 797 tys. 475 zł, ponad 1 mln 83 tys. oraz około 636 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej. Zgłoszenie wzięcia udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 25 listopada.

Zakłady w Korszach są jedynym w kraju producentem sieci rybackich. Wytwarzają tkaniny sieciowe wykorzystywane zarówno w rybactwie jak i w sporcie, ogrodnictwie oraz wojsku. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa produkują natomiast kakao, czekolady i wyroby cukiernicze. Produkcją odzieży dla kobiet, mężczyzn i młodzieży zajmują się Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego Lido. Z kolei podstawowym produktem Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego jest skrobia ziemniaczana; spółka wytwarza również modyfikaty skrobiowe oraz białko ziemniaczane.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów. Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP.