Podpisanie kontraktu jest kolejnym krokiem w budowie parków rozrywki Disneya poza granicami Stanów Zjednoczonych. Chińskie wesołe miasteczko będzie czwartym na świecie obiektem tego typu poza terytorium USA. W 2005 roku Disney otworzył swój park w Hong Kongu.

Projekt może kosztować 3,8 mld. dolarów, a jego budowa ma zająć 6 lat. Park rozrywki będzie znajdował się w Szanghaju. Obiekt razem z hotelami i centrami handlowymi będzie azjatycką wersją Czarodziejskiego Królestwa, najczęściej odwiedzanego parku na Florydzie.

Park zostanie zbudowany na 20 km kwadratowych. Obiekt przyniesie miastu ogromne dochody i będzie silnikiem napędzającym lokalne przedsiębiorstwa.

>>> Czytaj też: Walt Disney traci na kryzysie

Projekt został zaprezentowany na trwającym sześć miesięcy World Expo. Wystawa przyciągnęła 73,1 mln odwiedzających. Jest to nowy rekord po 64 mln osób, które przyciągnęło Expo w japońskiej Osace w 1970 roku. Przygotowując się do wystawy, władze Szanghaju wydały 4,4 mld dolarów na infrastrukturę, w tym nowe terminale lotnicze, drogi i tunele.