Firma chce przeprowadzić road show przed ofertą i podtrzymuje plany przejścia na GPW z NewConnect. „Lokaty Budowlane przygotowują road show przed planowaną emisją w ramach kapitału docelowego. Zarząd spółki dysponuje zgodą WZA na podniesienie kapitału o 9.559.140,72 zł. W praktyce może to oznaczać, że spółka może pozyskać z rynku ok. 28 mln zł (jeśli cena będzie zbliżona do wyceny rynkowej). Lokaty Budowlane w październiku informowały o pozyskaniu dwóch atrakcyjnych działek w Warszawie, niedługo również rozpoczną się prace przy budowie apartamentowca w warszawskiej dzielnicy Włochy" – czytamy w komunikacie.

Spółka chce przeznaczyć pozyskane środki na kolejne inwestycje i przyspieszenie rozwoju, oraz finansowanie pomostowe dla rozpoczętych projektów. "Kończymy już budowę obiektu hotelowego pod Warszawą i rozpoczęliśmy proces zmierzający do jego sprzedaży lub oddania wyspecjalizowanej firmie w zarządzanie. Jednocześnie mamy sygnały od inwestorów, którzy chcą się w znaczący sposób zaangażować się kapitałowo w rozwój spółki. Niewykluczone więc, że jeśli road-show wypadnie pozytywnie, wkrótce przeprowadzimy emisję w ramach kapitału docelowego – powiedział Marek Kwiatkowski, prezes Lokaty Budowlane, cytowany w komunikacie.

Zarówno wielkość emisji jak i ostateczne cena ma zostać ustalona w procesie negocjacji z potencjalnymi inwestorami. "Alternatywą jaką chcemy zaprezentować inwestorom podczas spotkań jest również ewentualne objęcie obligacji spółki, zaś najprawdopodobniej na początku stycznia Lokaty Budowlane podadzą prognozy finansowe na kolejne lata. Chcąc się dynamicznie rozwijać i zrealizować zapowiedzi, jak choćby te dotyczące wejścia na GPW, musimy aktywnie poszukiwać nowych inwestycji i na nie przede wszystkim będą przeznaczone pozyskane środki" - dodał prezes spółki.