Indeks Nikkei 225 spadł na zamknięciu o 0,32 proc. i wyniósł 9.584,37 pkt.

Indeks Hang Seng wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 24.226,00 pkt.

Chiński Shanghai Composite Index wzrósł na zamknięciu o 1,1 proc. i wyniósł 3.001,36 pkt.

„Po tym, jak we wtorek, drugiego dnia święta zmarłych, głos zabrał szef Ludowego banku Chin podnosząc stopy, dziś Shanghai Composite zyskiwał ponad 1 proc. Na Tajwanie zwyżka przekroczyła 1,5 proc., a w Hong Kongu 0,6 proc. Nikkei szedł w dół o 0,3 proc. i widać, że nie ma już siły do odrabiania strat po trzęsieniu ziemi” – komentuje Roman Przasnyski z Open Finance.

“Amerykanie wypompowali sporo gotówki i prawdopodobnie część z tych pieniędzy powędruje w inne części świata, w tym azjatyckie rynki giełdowe” – dla agencji Bloomberg twierdzi Shane Oliver, dyrektor strategii inwestycyjnej z australijskiego AMP Capital Investors Ltd. wSydeny.

Jak dodaje Oliver, jeśli to doprowadzi do kresu obecną politykę monetarną, inwestorzy mogą zacząć się obawiać, że w efekcie zmniejszą się zwroty z azjatyckich akcji i rynków wschodzących.

INDEKSY AZJATYCKIE - 6.04.2011
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)839,61-7,55-0,89%
NIKKEI 2259584,37-31,18-0,32%
HANG SENG24258,72108,140,45%
SHANGHAI SE COMPOSITE3001,3633,951,14%
SHENZHEN SE COMPOSITE1262,45-4,09-0,32%
TAIWAN TAIEX8851,98146,851,69%
KOSPI2126,71-3,72-0,18%
S&P/ASX 2004912,9012,800,26%
S&P ASIA 50 INDEX CME3672,28-0,110%
MSCI ASIA APEX 50924,077,820,85%