Puls Biznesu

  • Wirtualna przymierzalnia wchodzi do realu

Jeśli nie wiesz, co kupić, kliknij, a inni ci doradzą. To pomysł spółki z Trójmiasta, która chce podbić Londyn - donosi "Puls Biznesu".
W przymierzalniach niektórych sieciowych sklepów odzieżowych działających w Polsce pojawią się specjalne tablety dla klientów. Mają pomóc w wyborze zakupu. Niezdecydowani sięgną po nie, gdy zechcą uzyskać on-line poradę, w czym prezentują się najlepiej. Głosy oddadzą internauci, a nie specjalny program informatyczny.

>>> Czytaj więcej

  • Samorządowe inwestycje skurczyły się o 3 mld zł

Zapowiedzi samorządowców o wyhamowaniu inwestycji znalazły odzwierciedlenie w liczbach. To zła wiadomość dla firm żyjących z publicznych zleceń - informuje "Puls Biznesu".

>>> Czytaj więcej

  • Los Polimeksu w rękach dyrekcji

Szefowie Polimeksu-Mostostalu spodziewali się, że umowa restrukturyzacyjna z wierzycielami zostanie podpisana w pierwszej dekadzie listopada. Jednak negocjacje utknęły – donosi gazeta.

Jeden z wierzycieli poprosił GDDKiA o zaświadczenie, że ta nie będzie ściągać kar i uruchamiać gwarancji w kontraktach realizowanych przez Polimex. W przeciwnym razie nie zgodzi się na porozumienie – twierdzi jedno ze źródeł „PB”.

Gazeta Wyborcza

  • Smartfon dla niewidomych

Pierwszy na świecie smart fon dla osób niewidomych został stworzony w Polsce. Obsługuje się go za pomocą poleceń głosowych, a w razie potrzeby istnieje możliwość połączenia się z asystentem, który może pomóc np. zamówić taksówkę. Telefon daje możliwość korzystania ze większości funkcji typowego smartfona, którego osoby niewidome lub niedowidzące do tej pory nie mogły używać. SeeYou Phone to Samsung ze stworzoną przez Marcina Łapę specjalną wersja systemu Android. W przyszłości mają się pojawić dodatkowe funkcje, takie jak rozpoznawanie przedmiotów i tekstu za pomocą kamery, płatności zbliżeniowe czy skanowanie kodów kreskowych.

Rzeczpospolita

  • Fundusz zdrowia z wielką dziurą

Od stycznia rusza elektroniczny system weryfikacji pacjentów. Chory nie będzie musiał już posiadać przy sobie dowodu ubezpieczenia za każdym razem, kiedy chce się udać do lekarza. Jednak wbrew temu, co przewidywało ministerstwo, wciąż nie wiadomo ilu Polaków nie ma prawa do bezpłatnego leczenia. Według najnowszych szacunków aż 4 mln osób może nie być ubezpieczonych. Resort zapewniał wcześniej, że dotyczy to tylko 1 proc.

>>> Czytaj też:

  • Skorzystają rzesze narciarzy

Trzy stacje narciarskie w Sudetach od tego sezonu oferują wspólny karnet połączony z licznymi zniżkami – pisze „Rz”. Tego w Polsce jeszcze nie było. Takie udogodnienia narciarze znają głównie z Alp. Dzięki temu obroty branży mogą być wyższe nawet o 10 proc. - Polacy chętniej wybiorą polskie stoki zamiast słowackich, włoskich czy austriackich. 

>>> Czytaj więcej

  • Jak stolica przetrwa 2013 rok?

Warszawski ratusz na inwestycje w przyszłym roku przeznaczył 3,3 mld zł. Ale poza metrem prawie ich nie ma, to nie będzie optymistyczny rok – donosi gazeta.

  • Kina z nadwyżką

Koniec tego roku może się okazać udany dla branży kinowej, a to dzięki nowemu Bondowi – filmowi „Skyfall”, „Madagaskarowi” i „Epoce Lodowcowej”. Wyniki za III kw. i plany na kolejny napawają optymizmem, przedostatni kwartał roku pozwolił odrobić straty z połowy 2012 roku. Od początku roku do września widzowie zostawili w kasach kin 513 mln zł.