Puls Biznesu

  • Uziemione Dreamlinery uskrzydlą LOT?

Jeśli zarząd PLL LOT dobrze to rozegra, pechowe Dreamlinery go nie pogrążą – twierdzą eksperci cytowani przez Puls Biznesu. Jak mówi Marek Andryszak, prezes TUI Polska, LOT powinien natychmiast wstrzymać płatność raty leasingowej, która wynosi 1 mln dol. miesięcznie za samolot. To da spółce trochę oddechu. Największym zagrożeniem dla LOT-u są jego konkurencji: Qatar, Emirates i Air Berlin.

  • Co pomoże, a co zaszkodzi warszawskiej giełdzie?
Reklama

Zdaniem analityków UniCredit CAIB, wydarzenia, mniej lub bardziej realne, które popchnęłyby ceny akcji na GPW w górę to rezygnacja rządów z programów oszczędnościowych, dopłaty do zakupu samochodów, zwiększenie inwestycji przez Chiny, dobre prognozy zbiorów czy też interwencja banków centralnych – zakup giełdowych przedsiębiorstw. Wśród zagrożeń dla hossy wymieniają m.in. niższe od prognoz wpływy z VAT, większa dziura budżetowa w Polsce czy obniżka ratingu Stanów Zjednoczonych.

  • Polka trzecią najdroższą malarką świata

Polka - Tamara Łempicka, jedną z najdroższych współczesnych malarek świata. Artystka zajęła pod tym względem 3-cią lokatę. Tylko w ubiegłym roku jej obrazy sprzedano za ponad 10 milionów dolarów. - pisze Puls Biznesu. >>> Czytaj więcej

  • Duńskie kokosy na polskiej wsi

Polska gleba okazała się wyjątkowo żyzna dla grupy Grene, która handluje maszynami rolniczymi – pisze Puls Biznesu. Duńczycy mają już w Polsce 98 sklepów i planują kolejne. Należy do nich 10 proc. rynku części do maszyn.

Rzeczpospolita

  • Drugie półrocze może nie przynieść ożywienia

Obniżona prognoza wzrostu PKB dla Polski opublikowana przez Bank Światowy ma swoje źródło w pogarszającej się kondycji gospodarki europejskiej, a szczególnie niemieckiej. Jednak nawet ten przewidywany wzrost będzie według Janusza Jankowiaka z Polskiej Rady Biznesu możliwy wyłącznie jeśli wzrośnie popyt wewnętrzny.

  • Batony, woda i syropy odporne na kryzys

Mimo że według zestawienia Euromonitor International wydatki Polaków na żywność w tym roku spadną, ponieważ będziemy bardziej kontrolować nasze budżety, są pewne segmenty, które mogą liczyć na wzrost. Wynika to ze zmian w trendach żywieniowych oraz samego faktu oszczędzania. Wzrosnąć ma popyt na batoniki zbożowe, wodę oraz słodkie syropy dodawane do herbaty lub wody.