"Zarząd Ciech (...) informuje, iż w dniu 11 marca 2013 roku, strony umowy dokonały uzgodnionych w umowie czynności zamknięcia transakcji, zawierając protokół zamknięcia – potwierdzający przejście na BASF Polska Sp. z o.o., z dniem 11 marca 2013 roku, praw będących przedmiotem umowy. W dniu 11 marca 2013 roku nastąpiła również zapłata na rzecz emitenta oraz Zachem przewidzianej w umowie ceny" - czytamy w komunikacie.

W we wrześniu ub.r. Ciech sprzedał firmie BASF segment TDI za 43 mln euro. Warunkowa umowa sprzedaży i przeniesienia wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją TDI na rzecz BASF Polska, objęła listy klientów, kontrakty handlowe dotyczące sprzedaży TDI, prawa własności intelektualnej do produktów i technologii TDI oraz know-how związane z produkcją TDI.

Ciech podkreślił, że w wyniku realizacji postanowień umowy zaprzestanie działalności w segmencie produkcji i sprzedaży TDI, czego wynikiem będzie spadek przychodów i poprawa wyników operacyjnych Grupy.

Wcześniej prezes Ciechu Dariusz Krawczyk zapowiadał, że znaczna poprawa rentowności netto nastąpi w 2013 r., m.in. w wyniku sprzedaży kilku spółek zależnych. "Kręgosłup" grupy ma opierać się na dywizji sodowej, a także firmie Organika Sarzyna.

Reklama

Grupa Chemiczna Ciech to jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest drugim w Europie (i pierwszym w regionie) producentem sody kalcynowanej, ze zdolnościami produkcyjnymi rzędu 2,23 mln ton rocznie. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.