Dziennik Gazeta Prawna

  • Budżet nasz nienasycony

Polityce podatkowej przyświeca jeden cel: zwiększenie wpływów do kasy państwa. Nie dajmy sobie mydlić oczu, że rządom zależy na nas czy na biznesie.

  • Jak sprzedać mieszkanie w kryzysie i nie zwariować
Reklama

Spróbowałam na własnej skórze. Umiejętnie zastosowałam home branding, wykorzystałam selling point i home staging. Dziś sprzedaż czterech kątów to ekstremalna przygoda.

  • Najtańsza broń dyktatorów. I Zachodu

Syryjskie wojsko wciąż strzeże składów broni chemicznej. A co się stanie po interwencji? Właśnie tym Damaszek szachuje Zachód.

  • Stare drzewa się przesadza

Dzieci odchowane, oszczędności zebrane, do stracenia nic nie ma. Ludzie po pięćdziesiątce wynoszą się z Polski. Bo chcą pożyć.

Polska The Times

  • Polskie wojsko – średnia armia o przeciętnych możliwościach

Armia lądowa jest słaba, brakuje śmigłowców, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, a także nowoczesnych czołgów i okręgów. Nasze wojska lądowe to najsłabsze ogniwo naszej armii – mówi Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony. Wojnę z Litwą łatwo byśmy wygrali, z Ukrainą też byśmy sobie poradzili, bo tam armia jest w rozsypce, ale już z Białorusią mielibyśmy poważne problemy – ocenia Szeremietiew.

Puls Biznesu

  • Reklamówki z misją i z marżą

W sklepie coraz częściej płacimy za plastikowe siatki, bo mają być bardziej eko. Często jednak są dla sklepów tylko dodatkowym źródłem dochodu. >>> Czytaj więcej

  • Walka o multipleks trwa

Walka o kanał filmowy na multipleksie może się rozstrzygnąć w poniedziałek. Rywale szafują autorytetami i obietnicami inwestycyjnymi. W wyścigu jest dwóch liderów: Stopklatka TV (kanał Agory i Kino Polska) oraz Telekino (projekt Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, Kina Świat i Stowarzyszenia Filmowców Polskich). Stopklatka, w kontrze do środowiskowego zaplecza Telekina, szczyci się poparciem ponad setki ludzi kultury, w tym także Romana Polańskiego, który wysłał do Jana Dworaka (przewodniczącego KRRiT) list z poparciem inicjatywy wydawcy Gazety Wyborczej. Z kolei atutem Telekina jest wysokość deklarowanych wydatków na program w pierwszych trzech latach działalności. Projekt Film TV zakłada niemal 70 mln inwestycji w program do połowy 2017 roku – czyli siedmiokrotnie więcej niż Stopklatka TV.

Rzeczpospolita

  • UE szykuje zmiany dla łupków

Bruksela potwierdziła, że w 2013 roku może zaproponować zmiany w przepisach o gazie łupkowym. – Pracujemy w Komisji nad stworzeniem ram dla gazu łupkowego w Europie – powiedziała Carina Vopel z Dyrekcji ds. Środowiska w Komisji Europejskiej. Vopel występowała na konferencji o gazie łupkowym zorganizowanej przez grupę zielonych.

  • Topnieją wpływy gigantów

Z powodów regulacyjnych przychody największych sieci mobilnych w Polsce spadają, choć przybywa im wciąż klientów. O 0,7 proc. spadły w I połowie 2013 roku przychody trzech największych sieci komórkowych w kraju: Orange (grupa TP), T-Mobile Polska i Polkomtela, operatora sieci Plus – wynika z szacunków „Rz”. Najmocniej – o ponad 10 proc. – skurczyły się wpływy pomarańczowej sieci, która silnie walczy o klientów. Najwolniej – Plusa, którego półroczne przychody obniżyły się o nieco ponad 5 proc. do 3,38 mld zł. Były tym samym najwyższe na rynku – podobnie jak zyski.