"Faworytem, wskazanym przez zespół Espirito Santo Investment Bank w sektorze finansowym, jest PZU z ceną docelową akcji wynoszącą 520 zł. Analitycy spodziewają się dobrych wyników firmy za IV kwartał 2013 roku dzięki łagodnej zimie i dobrej sytuacji na rynkach kapitałowych" - czytamy w komunikacie.

W sektorze technologii, mediów i telekomunikacji BESI pozytywnie wyróżniają się Cyfrowy Polsat oraz TPSA. W przypadku TPSA, o wydaniu rekomendacji "kupuj" zadecydowało przekonanie analityków, że TPSA będzie w stanie podwyższyć dywidendę do 1 zł zarówno w 2014 roku, jak i w latach kolejnych, podano również.

"W przypadku Cyfrowego Polsatu pozytywnie na cenę akcji wpłynie akwizycja Polkomtela. Połączenie spółek pozwoli na dalszy wzrost przychodów, głównie dzięki dodatkowej sprzedaży w ramach już istniejącej bazy klientów. Natomiast na wzrost EBITDA, oprócz wzrostu przychodów, pozytywnie powinny wpłynąć oszczędności kosztowe w obszarze utrzymania klienta, systemów IT, oraz innych kosztów administracyjnych" - powiedział dyrektor działu analiz oraz analityk sektora TMT w BESI Konrad Księżopolski, cytowany w komunikacie.

Do listy Silver Bullets, z sektora konsumenckiego, została dołączona spółka CCC. Analitycy widzą w jej przypadku silny potencjał wzrostowy, związany z przyspieszoną ekspansją zagraniczną.

Reklama

Natomiast w sektorze chemicznym "na uwagę zasługuje" Synthos. Analitycy BESI uważają, że począwszy od przyszłego roku rosnący globalnie popyt na opony przełoży się na wyższe marże w kluczowym dla Synthosa biznesie kauczuków. Analitycy wierzą również, że Synthos w kolejnych latach będzie płacił wysoką dywidendę.

BESI wprowadziło na listę najatrakcyjniejszych spółek także Echo Investment z sektora nieruchomości. Mimo, że obecnie jest ona notowana z niewielką premią w stosunku do prognozowanej na 2013 rok wartości aktywów netto, analitycy widzą potencjał wzrostowy, głównie dlatego, że w nadchodzących latach spodziewają się solidnego wzrostu NAV.

W sektorze utilities analitycy BESI rekomendują "sprzedaj" dla spółki Enea.

"W ciągu ostatnich trzech miesięcy cena akcji spółki wzrosła o 14%, odzwierciedlając dobre wyniki za trzy kwartały 2013 roku. Niestety, prognozy na przyszły rok nie są optymistyczne. Rosnące wydatki, związane z projektem Kozienice, przyniosą wysoce negatywną stopę wolnych przepływów gotówkowych w 2014 roku, nawet -15%" - powiedział analityk sektorów energetycznego i surowcowego Maciej Hebda.