Jednocześnie absencja w firmie, wynikająca z urlopów i zwolnień lekarskich, wynosi 53,5 proc., podano także.

- To już 15 doba strajku. Każdy kolejny dzień strajku to nie tylko brak przychodów dla będącej w trudnej sytuacji firmy, ale także dla strajkujących, którzy za ten okres - zgodnie z ustawą - nie otrzymują wynagrodzenia - czytamy w komunikacie.

- Przypominamy, że główny oficjalnie zgłoszony postulat strajkowy - czyli 'posiłki profilaktyczne dla pracowników administracji' został spełniony przez zarząd JSW. Zarząd JSW wycofał się również z procedury zwolnień działaczy związkowych kopalni Budryk - podano także.

Pracownicy JSW podjęli 28 stycznia br. bezterminowy strajk. Wcześniej w kopalniach JSW trwało dwudniowe referendum zorganizowane przez związki zawodowe. Pracownicy JSW mieli opowiedzieć się za potencjalnym strajkiem w sporze dotyczącym przywrócenia posiłków profilaktycznych dla pracowników powierzchni, w tym dla pracowników administracji. Zarząd apelował o rezygnację ze strajku, który określił jako nielegalny. Informował też, że jego koszt dla JSW to ok. 30 mln zł dziennie.

Reklama

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

>>> Polecamy: Polska perełka pod wodzą Niemca chce podbijać Europę. Dokąd zajedzie Solaris?