"Planowana pierwsza oferta publiczna będzie obejmować do 2.400.000 akcji nowej emisji emitowanych przez spółkę oraz do 2.400.000 akcji sprzedawanych przez dotychczasowego akcjonariusza Uniwheels Holding (Malta) Ltd. (podane wartości mają charakter orientacyjny, a ostateczna struktura oferty może się różnić w zależności m.in. od popytu). Obecnie Uniwheels Holding (Malta) Ltd. jest jedynym akcjonariuszem spółki, posiadającym 10.000.000 akcji reprezentujących 100% akcji w kapitale zakładowym oraz 100% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy" - głosi komunikat.

Oferta składać się będzie z oferty publicznej skierowanej do inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w Polsce oraz oferty prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Stanami Zjednoczonymi (z wyłączeniem Polski). Nie zostanie przeprowadzona żadna oferta publiczna poza Polską, podano również.

"Spółka zamierza wykorzystać środki pozyskane z emisji do częściowego sfinansowania budowy nowego zakładu produkcyjnego w Polsce. Przeprowadzenie oferty planowane jest w II kwartale 2015, przy czym ostateczna decyzja dotycząca terminu uzależniona będzie od sytuacji na rynku" - czytamy dalej.

Dom Maklerski mBanku S.A. jest globalnym koordynatorem, współprowadzącym księgę popytu i współoferującym, mCorporate Finance S.A. jest doradcą finansowym, mBank jest subemitentem, a Bank Zachodni WBK S.A. jest współprowadzącym księgę popytu i współoferującym oraz subemitentem.

Dwa tygodnie temu szef relacji inwestorskich spółki Oliver Madsen poinformował agencję ISBnews, że Uniwheels nie ma obecnie konkretnych planów IPO na warszawskiej giełdzie, ale nie wyklucza takiej opcji w ramach przyszłego rozwoju. ISBnews podało również wtedy, że spółka wybrała doradców przy potencjalnym procesie IPO na GPW. Miały być nimi BZ WBK i mBank.

Grupa Uniwheels jest producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów oraz jednym z największych w Europie dostawców felg dla producentów samochodów. Przychody grupy Uniwheels w 2013 roku wyniosły 337,2 mln euro. Grupa posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: dwa w Polsce (oba w Stalowej Woli) oraz jeden w Niemczech (w Werdohl). Dwie fabryki zlokalizowane w Stalowej Woli odpowiadają za ok. 83% całej produkcji grupy i zatrudniają 1800 osób. W 2014 r. grupa sprzedała ponad 6 mln felg wyprodukowanych w zakładach zlokalizowanych w Polsce.