"Oferta publiczna akcji spółki będzie obejmować wyłącznie sprzedaż akcji istniejących. Szczegóły oferty publicznej zostaną przedstawione po publikacji prospektu emisyjnego, która będzie miała miejsce niezwłocznie po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego" - czytamy w komunikacie.

W I półroczu 2015 r. grupa osiągnęła przychody 78 mln zł (wzrost r/r o 5,2%), skorygowany zysk netto wyniósł 5,1 mln zł (wzrost o 20,7% r/r). Skorygowana EBITDA wyniosła 10,4 mln zł (wzrost o 7,5% r/r).

"Za nami dobre półrocze. Osiągnęliśmy stabilny wzrost przychodów i odnotowaliśmy wzrosty na poszczególnych poziomach wyników działalności grupy. Nasza sprzedaż rozwijała się szczególnie silnie na rynku polskim, jak i w krajach, w których jesteśmy bezpośrednio obecni prowadząc naszą działalność - m.in. w Rumunii. Co ważne, wypracowaliśmy nie tylko wyższe wyniki, ale również wyższe marże. Było to widoczne w szczególności w segmencie rozwiązań własnych, a więc w zakresie systemów sygnalizacji pożarowej i systemów telewizji dozorowej" - powiedział prezes AAT Holding Mariusz Raczyński, cytowany w komunikacie.

Dodał, że przed firmą kluczowe miesiące, jeśli chodzi o sprzedaż. "Sezonowość w branży systemów zabezpieczeń charakteryzuje się tym, że największy popyt na nasze produkty występuje w drugiej połowie roku, w szczególności od września do grudnia. Jesteśmy do tego intensywnego okresu dobrze przygotowani, również jeśli chodzi o wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań i produktów z obszaru telewizji dozorowej i systemów alarmowych" - wskazał prezes.

Grupa AAT (AAT Holding) to największy w Polsce producent i dostawca elektronicznych systemów zabezpieczeń.