Cena maksymalna ma zostać opublikowana także jeszcze dzisiaj.

"Na podstawie prospektu, w ramach oferty, akcjonariusz sprzedający oferuje do 4 623 200 akcji oferowanych stanowiących do 40% kapitału zakładowego spółki (oferta podstawowa). Ponadto akcjonariusz sprzedający może zaoferować w całości lub w części do 1 155 799 akcji oferowanych stanowiących do 10% kapitału zakładowego spółki minus jedna akcja (dodatkowe akcje oferowane)" - czytamy w prospekcie.

"Oferta nie obejmuje emisji nowych akcji przez spółkę. Przesłanką realizacji oferty jest zbycie przez akcjonariusza sprzedającego określonej w prospekcie liczby posiadanych przez niego akcji emitenta. Środki ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój sieci paczkomatów przez grupę kapitałową Integer.pl S.A." - czytamy dalej.

Intencją akcjonariusza sprzedającego jest zaoferowanie inwestorom indywidualnym ok. 15% oferty podstawowej, tj. 693 480 akcji oferowanych, a w przypadku zaoferowania w całości dodatkowych akcji oferowanych - ok. 15% oferty, tj. 866 850 akcji oferowanych.

Nie później niż 15 września 2015 r. akcjonariusz sprzedający ustali cenę maksymalną sprzedaży akcji na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych, podano także.

Na 15-24 września zaplanowano proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, po czym - 24 września - zostanie opublikowana cena akcji oferowanych oraz ostateczna liczba oferowanych walorów. Zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane 16-23 września, a od instytucjonalnych - 25-29 września. Przydział akcji ma nastąpić 30 września. Przewidywany termin pierwszego notowania akcji na GPW to około 9 października.

Oferującym jest Ipopema Securities.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.