"Pod młotek pójdą hotel Różany Gaj w Gdyni oraz trzy ośrodki wczasowe JSU, spółki zależnej producenta węgla koksowego" - czytamy w komunikacie.

Przetarg na hotel Różany Gaj w Gdyni odbędzie się 14 kwietnia. Wadium w wysokości 2 480 tys.zł należy wpłacić do 13 kwietnia. Cena wywoławcza to 24 800 tys. zł, niższa od poprzedniej o 3 750 tys. zł

Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa (JSU) sprzedaje Ośrodek Wypoczynkowy "Diament" w Pobierowie (gmina Rewal), na który składa się dom wczasowy i 18 domków rekreacyjnych. Cena wywoławcza to 7,4 mln zł. Na sprzedaż jest również położony nad samym morzem Ośrodek Wypoczynkowy "Neptun" w Sianożetach (gmina Ustronie Morskie) z trzema budynkami wczasowymi i 5 domkami rekreacyjnymi. Cena wywoławcza to 5,4 mln zł. JSU chce też sprzedać Ośrodek Wypoczynkowy "Jastrzębia Turnia" w Zakopanem. Pensjonat o powierzchni 1 410 m2 przy ulicy Kościeliskiej został wystawiony na sprzedaż za 10,9 mln zł.

"Wszystkie przetargi ogłoszone przez JSW odbędą się 28 kwietnia" - czytamy dalej.

JSW planuje też nowy przetarg na działkę po byłym hotelu "Diament" w Jastrzębiu- Zdroju położoną przy głównej arterii miasta w sąsiedztwie obiektów sportowych. Spółka z grupy JSW - Polski Koks - szuka z kolei najemcy na jedno lub dwa piętra biurowca o wysokim standardzie położonego w śródmieściu Katowic, który doskonale nadaje się na potrzeby banku, firmy informatycznej czy konsultingowej, podano także.

Sprzedaż aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową jest jednym ze sposobów poprawy sytuacji finansowej spółki.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

>>> Czytaj też: Świat się zbroi. Rosja i Chiny budzą obawy sąsiadów