statystyki

Prezes PGE: partner dla Opola i Turowa to tylko opcja

7 września 2016, 14:32 | Aktualizacja: 07.09.2016, 16:03
Źródło:PAP

Prezes PGE Henryk Baranowski poinformował, że spółka może samodzielnie sfinansować budowę bloków w Elektrowniach Opole i Turów, a poszukiwanie partnerów do tych projektów to tylko opcja.

Reklama

Reklama

"Szukanie partnera dla inwestycji to jest opcja. Może być wykonana, ale nie musi" - powiedział na konferencji w Krynicy prezes PGE, prezentując nową strategię grupy.

PGE w opublikowanej we wtorek strategii napisało, że w toku realizowanego programu inwestycyjnego, zakładającego wykorzystanie pełnego potencjału podstawowej działalności firmy i budowy nowoczesnej energetyki konwencjonalnej, grupa dopuszcza możliwość udziału partnerów przy flagowych inwestycjach w Opolu i Turowie.

"Na dzień dzisiejszy nasze inwestycje mają pełne pokrycie w naszych środkach finansowych, więc nie ma konieczności, by partnera szukać" - powiedział Baranowski.

"Jeśli stwierdzimy, że partner będzie mile widziany, to być może taką decyzję podejmiemy, zwłaszcza jeśli te środki będziemy mogli przeznaczyć na nowe linie biznesowe" - dodał. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze