statystyki

Silne wzrosty na Wall Street. Z powodu jednej mocnej wypowiedzi

13 września 2016, 08:15
Źródło:PAP

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się silnymi wzrostami najważniejszych indeksów. Amerykańskie parkiety odreagowały ostrą przecenę z końcówki poprzedniego tygodnia.

Reklama

Reklama

Wall Street

Wall Street

źródło: ShutterStock

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 1,32 proc. i wyniósł 18 325,07 pkt. S&P 500 wzrósł o 1,47 proc. do 2 159,04 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 1,68 proc. do 5 211,89 pkt.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones najmocniej zyskiwał Apple, najwięcej tracił zaś American Express.

W centrum zainteresowania rynków znajdują się decyzje i wypowiedzi członków banków centralnych dotyczące polityki monetarnej. Szczególną uwagę zwracają ostatnie wypowiedzi członków amerykańskiej Rezerwy Federalnej, którzy wskazują na możliwość zacieśniania polityki monetarnej w USA w najbliższych miesiącach.

Bezpośrednim powodem silnych wzrostów w poniedziałek były wypowiedzi Lael Brainard, członkini Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej, posiadającej prawo głosu w Federalnym Komitecie Otwartego Rynku. W jej opinii, przytłumiona inflacja oraz niepewny rozwój sytuacji gospodarczej doradza rozwagę w zakończeniu akomodacji w polityce monetarnej.

Po otwarciu sesji w Stanach ropa naftowa odrobiła wcześniejsze 2-proc. straty i zyskuje ok. 0,5 proc. Cena baryłki Brent kształtuje się w okolicach 48,2 USD.(PAP)

>>> Polecamy: Warszawa na zwolnionych obrotach

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze