Spółka zależna Wasko nabyła podmiot z sektora utility za 5,8 mln złWarszawa, 06.09.2017 (ISBnews) - COIG, spółka zależna Wasko, nabyła 100% udziałów w spółce z sektora utility - LogicSynergy - za 5,8 mln zł, podało Wasko."Zarząd COIG S.A. podjął decyzję o nabyciu udziałów LogicSynergy Sp. z o.o ze względu na komplementarny charakter działalności nabywanego podmiotu i grupy kapitałowej Wasko S.A oraz ze względu na możliwość dostępu do nowych rynków charakteryzujących się wysokimi barierami wejścia. W ocenie zarządu COIG S.A. możliwe do uzyskania efekty synergii działalności obu podmiotów są ogromne, a najbliższym celem, jaki stawia przed sobą grupa kapitałowa, jest zwiększenie skonsolidowanych przychodów i zysków ze sprzedaży produktów i usług w sektorze utility" - czytamy w komunikacie.


Firma LogicSynergy działa od 1986 r. w sektorze utility, oferując zintegrowany i kompleksowy system informatyczny w zakresie następujących funkcjonalności: biling, ERP, GIS, SCADA oraz specjalistyczne usługi informatyczne. Obecnie firma obsługuje blisko 200 przedsiębiorstw branżowych na terenie całego kraju. W roku 2016 r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży produktów na poziomie 7,5 mln zł, osiągając zysk netto na poziomie 0,3 mln zł, podano także.


"Nabycie udziałów LogicSynergy Sp. z o.o. ma dla grupy kapitałowej Wasko charakter inwestycji długoterminowej" - podsumowano.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)