Hawe Telekom: Wartość kontraktów w I półr. niemal 6-krotnie wyższa r: rWarszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Hawe Telekom pozyskało w I półroczu br. nowe kontraktów o wartości blisko sześciokrotnie wyższej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, wynika z komunikatu spółki.

"Hawe Telekom zakończyła właśnie proces restrukturyzacji zespołu sprzedaży. Zatrudniono nowych specjalistów, na czele działu stanął doświadczony menedżer z rynku telekomunikacyjnego. Widać już pierwsze efekty całego procesu: w okresie dwóch pierwszych kwartałów 2017 roku spółka podpisała 50 umów na świadczenie usług, przy czym wartość nowo pozyskanych kontraktów blisko sześciokrotnie przekroczyła wynik uzyskany w analogicznym okresie roku ubiegłego" - czytamy w komunikacie.

Wzrost sprzedaży jest szczególnie widoczny w obszarze usług aktywnych, zarówno w segmencie operatorów krajowych (w tym lokalnych ISP i CTV) jak i operatorów międzynarodowych, podano również.

"Do Hawe Telekom dołączyły osoby posiadające wieloletnie doświadczenie i cieszące się bardzo dobrą opinią w branży. Udało nam się pozyskać ekspertów, którzy mogą pochwalić się znajomością rynku telekomunikacyjnego oraz licznymi sukcesami w sprzedaży. Zakończona niedawno restrukturyzacja już zaczęła przynosić wymierne efekty, wśród których są m.in. nowo pozyskani klienci oraz zawarcie wielu nowych kontraktów sprzedażowych. Cieszy nas także dynamicznie rosnąca ilość nowych projektów w toku" - powiedział wiceprezes Hawe Telekom Dominik Drozdowski, cytowany w komunikacie.

Nowym dyrektorem sprzedaży w Hawe Telekom został Piotr Suszycki.

Hawe Telekom jest właścicielem jednej z najnowocześniejszych ogólnopolskiej sieci światłowodowej o długości blisko 4 tys. km. Firma jest tzw. "operatorem dla operatorów" - świadczy hurtowe usługi transmisji danych, dostępu do internetu, IPTV oraz dzierżawy włókien światłowodowych licznym krajowym oraz międzynarodowym operatorom telekomunikacyjnym.

(ISBnews)