Elektrobudowa zwiększyła wartość umowy z Amec Foster Wheeler do 13,1 mln USDWarszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Elektrobudowa podpisała z Amec Foster Wheeler Environment & Infrastructure, Inc. aneks do umowy na wykonanie wraz z dostawami instalacji elektrycznych i teletechnicznych, związanych z budową Systemu Obrony Przeciwrakietowej Aegis, podała spółka. Łączna wartość robót zleconych w ramach umowy wynosi obecnie 13,1 mln USD netto.

"Przedmiotem aneksu jest wykonanie dodatkowych prac polegających na dostawie i montażu zasilania rezerwowego w oparciu o generator z silnikiem diesla (agregat prądotwórczy) o mocy 2000 kW o wartości 1,6 mln USD netto" – czytamy w komunikacie.

Po podpisaniu aneksu łączna wartość robót zleconych w ramach umowy wynosi 13,1 mln USD netto.

W maju 2016 r. Elektrobudowa podpisała umowę z Amec Foster Wheeler Environment & Infrastructure, Inc. na wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych związanych z budową Systemu Obrony Przeciwrakietowej Aegis za 10,5 mln USD (ok. 40,5 mln zł) netto.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r.

(ISBnews)