Bank ziemi J.W. Construction pozwala na realizację 17 nowych projektówWarszawa, 21.09.2017 (ISBnews) - Grupa J.W. Construction w oparciu o posiadany bank ziemi chce przystąpić w kolejnych latach do realizacji 17 nowych projektów deweloperskich i aparthotelowych o powierzchni prawie 151 tys. m2, poinformowała spółka w raporcie.

"W perspektywie najbliższych lat grupa zamierza w oparciu o posiadany bank ziemi przystąpić do realizacji 17 nowych projektów deweloperskich i aparthotelowych. Grupa planuje wprowadzić do sprzedaży lokale o łącznej powierzchni użytkowej; mieszkalnej, aparthotelu i komercyjnej na prawie 151 tys. m2" - czytamy w raporcie półrocznym.

W przypadku wszystkich planowanych projektów deweloperskich i aparthotelowych grupa kapitałowa jest właścicielem bądź użytkownikiem wieczystym gruntu. W znacznej części planowanych projektów przeprowadziła także prace projektowe i przygotowawcze, podano także.
"Realizacja inwestycji finansowana będzie ze środków własnych, wpływów od klientów w przypadku rachunku powierniczego otwartego oraz z kredytu bankowego" - czytamy dalej.
"Grupa planuje wzrost sprzedaży w najbliższym roku i kolejnych latach chcąc uzyskać poziom 1500- 2 000 lokali rocznie, podano dalej.
"Będzie to możliwe głównie dzięki wyprzedaży aktualnej oferty i wprowadzeniu do oferty nie tylko nowych mieszkań m.in. z kolejnego etapu cieszącej się ogromnym zainteresowaniem klientów inwestycji Bliska Wola etap D oraz inwestycji na warszawskiej Białołęce: przy ul. Lewandów, Berensona i Nowodworskiej, ale również wprowadzeniu do sprzedaży nowej inwestycji aparthotelowej w Warszawie, przy ul. Pileckiego" - czytamy w raporcie.
JW Construction Holding to polski deweloper mieszkaniowy, notowany od 2007 r. na warszawskiej giełdzie. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji.

(ISBnews)