Torpol ma umowę na prace na linii kolejowej w podlaskim za 213,3 mln złWarszawa, 21.09.2017 (ISBnews) - Torpol zawarł z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zamówienia częściowego nr 1 pn. "Prace na linii kolejowej nr 31, na odcinku gr. województwa - Czeremcha – Hajnówka" za 173,4 mln zł netto tj. 213,3 mln zł brutto, podała spółka.

Zadanie jest realizowane w ramach postępowania w trybie przetargu nieograniczonego pn. "Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych w ramach projektów: 1. Prace na linii kolejowej nr 31, na odcinku gr. województwa - Czeremcha - Hajnówka. 2. Prace na linii kolejowej nr 32, na odcinku Białystok - Bielsk Podlaski (Lewki). 3. Prace na linii kolejowej nr 52, na odcinku Lewki - Hajnówka", czytamy w komunikacie.

Roboty budowlane zostaną wykonane zgodnie z projektem, który ma opracować spółka, harmonogramem oraz według standardów technicznych, materiałowych i wykonania wskazanych przez inwestora. Termin realizacji prac projektowych i budowlanych został określony na 20 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy, podano także.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)