ZUE ma umowę na utrzymanie oświetlenia w Krakowie o wartości 16,3 mln zł nettoWarszawa, 22.09.2017 (ISBnews) - ZUE podpisało trzyletnią umowę z zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie prace konserwacyjne miejskiej instalacji oświetleniowej w Krakowie, poinformowała spółka. Wartość umowy wynosi 16,3 mln zł netto (20 mln zł brutto). Umowa obowiązuje do 2021 roku.

"Bardzo cenimy sobie tego rodzaju kontrakty utrzymaniowe, realizowane w wieloletniej formule, jako korzystne dla obu stron. Wykonawca, mając kontrakt wieloletni, może zainwestować w odpowiedni sprzęt dający mu możliwość prawidłowego świadczenia usługi. Z kolei Zamawiający zyskuje wiarygodnego partnera, który zapewni utrzymanie infrastruktury w odpowiednim standardzie zapobiegając jej degradacji i w efekcie umożliwiając zmniejszenie opłat za jej dostępność" - powiedział prezes ZUE Wiesław Nowak, cytowany w komunikacie.

Przedmiotem umowy są prace konserwacyjne miejskiej instalacji oświetleniowej: oświetlenie uliczne i parkowe, iluminacja obiektów, oświetlenie przejść podziemnych oraz tuneli.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 343 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)