Z badania Wealth Report 2017 przeprowadzonego przez firmę konsultingową Capgemini wynika, że 56,2 proc. osób dysponujących majątkiem o wartości co najmniej miliona dolarów (High-Net-Worth Individuals - HNWI) zdecydowałoby się na skorzystanie z usług finansowych jednej z 4 największych firm technologicznych świata. Wśród osób z tej grupy w wieku poniżej 40 lat na taki krok zdecydowałoby się aż 81 proc. W regionie Azja-Pacyfik niewiele mniej bo 72,5 proc. Capgemini przebadało 2,5 tys. najbogatszych osób z Ameryki Płn., Ameryki Płd., Europy oraz regionu Azja-Pacyfik.

Firmy zajmujące się zarządzaniem aktywami znajdują się pod coraz większą presją ze strony internetowych narządzi do zarządzania majątkiem. Wspomniane wyniki pokazują, że ich pozycja w najbliższym czasie może jeszcze bardziej ulec osłabieniu.

Technologiczne firmy przewyższają konkurencję pod względem elastyczności, dynamiki rozwoju, zdolności do personalizowania ofert za pomocą posiadanych danych czy dużej transparentności. Czyli w dziedzinach, w których tradycyjne firmy zarządzające aktywami radzą sobie słabo. Brian Sullivan z Capgemini twierdzi, że jest mało prawdopodobne, by duże firmy technologiczne zaczęły bezpośrednio podbierać klientów tradycyjnym spółkom z sektora wealth managament, jednak bardzo prawdopodobne, że zaczną prowadzić ze sobą współpracę na dużą skalę.

>>> Czytaj także: JP Morgan podaje szczegóły o polskiej siedzibie. Morawiecki: To dowód zaufania do polskiej gospodarki