Mercor pozyskał zamówienia warte 34,5 mln zł we wrześniu, wzrost o 55% r: rWarszawa, 23.10.2017 (ISBnews) - Mercor pozyskał zamówienia w wysokości 34,5 mln zł we wrześniu 2017 r. , co oznacza wzrost o 55% r/r, poinformowała spółka. W całym drugim kwartale roku obrotowego 2017/2018 (czyli od lipca do września 2017 r.) spółka pozyskała zamówienia o wartości 94,7 mln zł, tj. o 44% większe r/r.

Z kolei w okresie od kwietnia do września 2017 (I półrocze roku obrotowego grupy 2017/2018) Mercor pozyskał zamówienia o wartości ok. 175,3 mln zł, co oznacza wzrost o 28% r/r.

"Wzrost wartości zamówień odnotowujemy we wszystkich pionach produktowych grupy zarówno w kraju, jak i za granicą. Regularnie rosnący poziom zamówień to przede wszystkim efekt inwestycji m.in. w zwiększenie mocy produkcyjnych, reorganizację produkcji i rozszerzenia portfela produktów we wszystkich pionach. Dziś produkujemy większe wolumeny w znacznie krótszym czasie i jesteśmy przygotowani na większe zamówienia klientów. Ponadto pracujemy nad rozwojem sprzedaży trzech nowych strategicznych produktów grupy: płyty mcr Silboard, której produkcja będzie zwiększana, rodziny klap oddymiających na bazie PVC mcr Ultra Therm, których sprzedaż za chwilę ruszy, oraz rozwiązań pod marką DFM z zakresu oddzieleń przeciwpożarowych produkowanych od niedawna przez DFM Doors. W tej chwili produkty te są na wczesnym etapie wprowadzania na rynek - dla przykładu wartość zamówień na nowatorskie produkty DFM Doors na koniec września wynosiła około 200 tys. zł. Widzimy ogromne perspektywy dla wszystkich nowych produktów zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą" - powiedział prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

Przykładowe zamówienia pozyskane przez grupę w II kwartale roku 2017/2018:

Tunel w Katarze, Doha, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji;

Centrum konferencji klimatycznej w Bonn, Niemcy, systemy oddymiania;

Centrum logistyczne Post Group, Belgia, systemy oddymiania;

Biurowiec Nowogrodzka Square, Warszawa, systemy wentylacji pożarowej;

Kopalnia Gazu Ziemnego LMG dla PGNiG, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji, przypomniano.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)