Ursus liczy, że produkcja seryjna auta elektrycznego ELVI może ruszyć w II kw. 2018 r., poinformowała spółka.

"Grupa konsekwentnie rozwija projekt budowy własnego auta elektrycznego ELVI. To samochód dostawczy, który powstaje jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku polskiego oraz rynków europejskich na mały, kompaktowy e-samochód dostawczy. W ocenie zarządu, jego produkcja seryjna może ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku" - czytamy w komunikacie.

Projekt auta był prezentowany na targach Hannover Messe. Wówczas pokazano projekt wydruku karoserii pojazdu dostawczego realizowany przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. Obejmował on przeprojektowanie modeli powierzchniowych, wydruk oraz częściowe przygotowanie elementów pod dalsze prace wykończeniowe.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

>>> Czytaj też: Ursus idzie śladem Tesli. Zarajczyk: W połowie listopada prototyp elektrycznego auta [WYWIAD]