Jak poinformowała PAP w środę menedżer firmy Magdalena Dobrzyńska, zakład zatrudnia w sumie ponad 380 osób, a w planach są zwolnienia ponad 180 osób. "Jest to związane z decyzją zarządu o zamknięciu produkcji w Polsce" - wyjaśniła.

Pracę stracą głównie pracownicy produkcji lub działów ściśle z nią związanych. W firmie pozostanie administracja, kadry, obsługa biurowa oraz sieć handlowców.

Dobrzyńska zaznaczyła, iż koniec produkcji w Polsce nie oznacza, że ze sklepowych spółek znikną mentosy i inne wyroby firmy. "Będziemy działać w oparciu o import" - podkreśliła.

Dodał, że Perfettii Van Melle ma swoje fabryki m.in. w Turcji, Rosji, Holandii.

Jak powiedziała PAP zastępca dyrektora w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grójcu Magdalena Kuś, większość osób zakwalifikowanych do zwolnienia (ponad 100) to mieszkańcy powiatu grójeckiego.

Według niej, zwolnienia w Perfettii Van Melle spowodują kolejny wzrost liczby bezrobotnych, która i tak od kilku miesięcy systematycznie się zwiększa. W styczniu w grójeckim "pośredniaku" zarejestrowanych było 2 tys. 785 osób.

Perfettii Van Melle jest jedną z największych firm w okolicy, obok Faureci k. Grójca i Ferrero w pobliskim Belsku Dużym.