Unibep ma umowę na budowę osiedla w Norwegii za ok. 55,7 mln zł nettoWarszawa, 13.06.2018 (ISBnews) - Unibep podpisał umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. "Sjusjoen" w gminie Ringsaker w Norwegii. Wartość umowy wynosi ok. 124 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 55,7 mln zł netto. Zamawiającym jest Sjusjoen Prima Utvikling AS.

"Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz 7 budynków mieszkalnych w technologii modułowej. W budynkach o wysokości od 2 do 4 kondygnacji nadziemnych znajdzie się łącznie 86 lokali mieszkalnych" - czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie prac projektowych zostało ustalone na II kwartał 2018 r., a przewidywane rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na I kwartał 2019 roku i zakończenie w III kwartale 2020 roku, podano również.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. W 2017 r. miała 1 629 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)