Węgierska spółka zależna PBKM złożyła wniosek o zwrot ok. 9,1 mln zł podatku VATWarszawa, 21.06.2018 (ISBnews) - Krio Intezet Zrt., spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM), złożyła do Regionalnej Dyrekcji Podatkowej Węgry Centrum wniosek o zwrot podatku VAT w wysokości ok. 680 mln HUF (ok. 9,1 mln zł) za okresy sprawozdawcze od stycznia 2013 do lipca 2017 r., podała spółka.

"Wniosek, o którym mowa powyżej, dotyczy kwoty ok. 680 mln HUF, co stanowi równowartość ok. 9,1 mln zł. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku spółka zależna spodziewa się wpływu środków z tytułu zwrotu podatku VAT w II półroczu 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie PBKM informuje, iż w powyższym wniosku uwzględniono wszelkie roszczenia spółki zależnej z tytułu zwrotu podatku VAT pobranego w związku ze świadczeniem usług oferowanych przez Krio na rynku węgierskim. O kolejnych istotnych informacjach dotyczących ww. postępowania spółka będzie informować w trybie właściwych raportów, podano także.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

(ISBnews)