Polska szkoła jest dobra i tania. Płacą za to nauczyciele

13 września 2018, 13:17 | Aktualizacja: 13.09.2018, 13:48
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Nauka, edukacja, szkoła

Nauka, edukacja, szkołaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Polska ma jedne z najmniejszych klas wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i jeden z najniższych wskaźników uczniów przypadających na nauczyciela – wynika z nowego raportu „Education at a glance 2018”. Publikacja pozwala porównywać systemy oświatowe w różnych krajach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • !(2018-09-13 14:12) Zgłoś naruszenie 2711

    "Jak to możliwe, że polska oświata jest tak tania" Wcale nie jest tania. Polski nauczyciel zarabia 5-10 razy mniej niż na zachodzie. To biurokracja kradnie i kreuje sztuczne koszty.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bob(2018-09-13 15:15) Zgłoś naruszenie 184

    Polscy nauczyciele zarabiają więcej niż Czescy a w artykule że za mało bo w Finlandia więcej k... w Finlandii zarobki w ogóle są 4x takie na każdym stanowisku co to za bzdura. Wystarczy zerknąć na tabele polski nauczyciel ma lepiej niż czeski czy Grecki a państwem jesteśmy biedniejszym ktoś tu pisze artykuł pod tezę a fakty co tam fakty ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Student(2018-09-13 14:43) Zgłoś naruszenie 124

    Jaka praca taka płaca , wszyscy pytają się nauczycieli co sami o sobie myślą ale nikt się nigdy nie pyta , a z mojej perspektywy wygląda to tak że zarówno nauczyciele jak i ministerstwo (niezależnie od rządów , ja pamiętam czasy PO) całą sprawę edukacji z reguły mają w głębokim poważaniu .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • teng(2018-09-13 15:37) Zgłoś naruszenie 101

    A co dowodzi, że "polska szkoła jest dobra"? A wyniki matur, PISA...?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pytanie(2018-09-13 16:15) Zgłoś naruszenie 94

    Szkoła w Polsce ani jest dobra, ani uporządkowana. Bardzo dużo fatalnych podręczników, nauczyciele często nie przygotowują się do lekcji , widać to w zeszytach ucznia, ponieważ materiał jest podany chaotycznie oraz w niepełnym wymiarze. Nauczyciele podaje bardzo okrojoną wiedzę, przy czym nie w tych najmniej istotnych miejscach. Dlatego powstaje "konieczność" douczania dzieci na korepetycjach , bo ze szkoły nie wiele wynoszą. Powstaje wtenczas pytanie, za co nauczyciel otrzymuje pensje, czy za samo przychodzenie do szkoły?

    Odpowiedz
  • Bob(2018-09-13 15:12) Zgłoś naruszenie 84

    Co to za bzdury a gdzie liczba godzin wakacje itd jakie za mało!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • OFIARA RUDEGO ZŁODZIEJA(2018-09-13 15:52) Zgłoś naruszenie 41

    Pod lupę wzięto m.in. koszty edukacji. Te w Polsce należą do najniższych w całej OECD. Z danych zawartych w publikacji wynika, że koszt kształcenia nastolatka od pierwszej klasy do ukończenia 15. roku życia to około 253 tys. zł (68 tys. dol.). Dla porównania – w Austrii czy USA ta kwota jest dwukrotnie wyższa. A jakie są średnie zarobki w Austrii a jakie są w Polsce? Odpowiadam Austria Gross Average Monthly Income : 2646 EUR w 2017r Poland Average Gross Wage: 917 EUR czyli w Austrii zarabia się 3 razy więcej a za Edukację placi się juz tylko 2 razy wiecej, czyli procentowo KOSZTY EDUKACJI W POLSCE SĄ O 50% WYZSZE NIŻ W AUSTRII! PISZCIE PAWDĘ!

    Odpowiedz
  • wqq(2018-09-17 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam, że Vive i wisła powinny wycofać się z rozgrywek skoro federacja ugaduje się z kacapmi przeciwko nam

    Odpowiedz