Rosyjska prasa: W razie konfliktu "Fort Trump" zostanie zniszczony przez rosyjskie pociski rakietowe

28 września 2018, 11:01 | Aktualizacja: 28.09.2018, 11:01
Źródło:PAP
Iskander

Iskanderźródło: ShutterStock

W sytuacji konfliktu Rosji z USA i NATO siły rosyjskie mogłyby przeciwko ewentualnej bazie wojskowej USA na terenie Polski użyć rakiet Iskander, pocisków manewrujących Kalibr i pocisków hiperdźwiękowych Kinżał - ocenia w piątek "Niezawisimaja Gazieta".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • błagadarja unicztożeniju(2018-09-29 08:00) Zgłoś naruszenie 11

    Ewentualny konflikt będzie zarazem atomowy. a to uruchomi cały arsenał a efekty dotkną wszystkich. Dodatkowo pamiętajmy, że co do przemieszczania się pyłów, że 80% wiatrów z Polski przemieszcza się na Wschód.

    Odpowiedz
  • Śmieszni(2018-09-29 07:51) Zgłoś naruszenie 01

    Ruscy mają zbyt małą populację aby utrzymać tak wielki obszar i czym prędzej czym później go stracą i upadnie ich duma narodoba bo sami zapraszali drapierznika swoim obszarem.Są niesamowicie śmieszni i naiwni.

    Odpowiedz
  • Heh(2018-09-29 07:47) Zgłoś naruszenie 31

    Jak Rosja zacznie strzelać swoimi wspaniałymi rakietami to wątpię aby z Rosji coś zostało i z Kaliningradu , albo Rosja nie rozumie ,że to już nie zabawa i zabawki albo jest totalnie głupia i ogłupiana.Šmieszne mamyje ruskie.

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-09-29 00:13) Zgłoś naruszenie 47

    Kategoryczne "nie" dla takich baz w Polsce.

    Odpowiedz
  • hm(2018-09-28 23:35) Zgłoś naruszenie 21

    "pociski z ładunkami termobarycznymi mającymi znaczną siłę niszczenia, porównywalną z taktyczną bronią jądrową" takie zabawki na kacapow by sie nam przydaly

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WON od Polski(2018-09-28 21:54) Zgłoś naruszenie 817

    Proponuje żeby kolejna światowa wojna rozgrywała się na terenie USA!

    Odpowiedz
  • oko(2018-09-28 20:48) Zgłoś naruszenie 108

    Siedzą w Syrii z Ukrainą też nie ciekawie ,ruska Azja to pustkowie Chińćzycy tylko czekają..... .Amerykanie koncentrują się na punktach: międzymorze ,Japonia z Koreą (może zjednoczoną) -wiedzą ,że wszystkiego nie ogarną ,ddodać jeszcze Australie i niech się dzieje wola nieba. Ruscy z nikim nie paktowali prężyli się jako mocarstwo ,gospodarka słaba ,sakiewka pusta ,przyrost ludności ujemny. Tylko czekać protestów w Moskwie i Petersburgu i nogi się rozjadą ,śmieli się z Polski na kolanach sami na nich wylądują -może nie przed nami (bo i po co) ale chińscy mandaryni im nie odmówią.....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wydumane(2018-09-28 18:40) Zgłoś naruszenie 136

    Rosja znów straszy stara imperialna taktyka i załóżenie że to ONI Rosjanie zniszczą Fort Tramp a jak z Fortu Tramp zniszczeniu ulegną rosyjskie obiekty???? to co??? Ciągłe Strachy na Lachy nam urzadza Imperialna Rosja Putlera.

    Odpowiedz
  • dave(2018-09-28 18:38) Zgłoś naruszenie 189

    I zginie bojowy Szczersławski i Dude... i zaczniemy od nowa tyle, że w mniejszym znacznie gronie...

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-09-28 18:17) Zgłoś naruszenie 1510

    Najbardziej USA i WP, obawia się ruskich wideł zdalnie sterowanych radiem ! To bardzo grożna broń !

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-09-28 18:11) Zgłoś naruszenie 2916

    Najpierw te pociski muszą dolecieć do baz USA w Polsce, przez zasłonę pocisków Patriot. Po za tym odpowiedż będzie taka, że Rosja zostanie zryta wzdłuż i wszerz oraz na kilometr w głąb ! Takie bajania gienierałków , na Kremlu, to wyraz bezsilności i bezradności , wobec działań USA, Polski i NATO i na nikogo już nie działają, a wręcz przeciwnie, pobudzają tylko do śmiechu !! hahahaha

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • B 52(2018-09-28 15:10) Zgłoś naruszenie 3528

    Zniszczą Fort Trump a chwile potem bedzie zniszczony Fort Moskwa, Petersburg itd...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maserati(2018-09-28 12:36) Zgłoś naruszenie 1720

    Czyli Ruscy chcą zrobić Amerykanom drugi Pearl Harbor? Lęcę po popcorn.

    Odpowiedz
  • ADAMS(2018-09-28 12:13) Zgłoś naruszenie 129

    Każdy wie, że w razie konfliktu nikogo w koszarach nie będzie.

    Odpowiedz
  • Waldi(2018-09-28 11:48) Zgłoś naruszenie 7043

    Wg Rosji nikt nie może być uzbrojony tylko oni

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-09-28 11:47) Zgłoś naruszenie 80131

    Po jednej i drugiej stronie barany!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewow(2018-09-28 11:35) Zgłoś naruszenie 12575

    Jak widać Rosja próbuje grać psychologicznie na polską opinie publiczną. Gdyby ,,Fort Trump powstał, miałby zapewne własny system obrony przeciwlotniczej i rakietowej. Poza tym, gdyby Rosjanie zaatakowali rakietowo ,,Fort Trump Było by to równoznaczne z wypowiedzeniem wojny Stanom Zjednoczonym. Rosjanie nigdy nie zaatakowaliby bazy z żołnierzami USA, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę czym by to groziło. I właśnie dlatego trzeba zabiegać o bazę wojsk USA na terenie Polski. Jeżeli ta baza powstanie to Rosjanie już nigdy więcej do nas nie wejdą.

    Odpowiedz
  • kurozwadze(2018-09-28 11:30) Zgłoś naruszenie 181185

    To takie pitolenie . Byl czas kiedy nikomu we wszechswiecie nie snilo sie nawet o bazach amerykanskich na terytorium Polski , a Sowieci mieli wycelowane atomowki w nas . Sa tacy ludzie , ktorzy popadaja w szczyty naiwnosci , ze jak sie rozbroja , to bandyta ich nie napadnie .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-09-28 11:22) Zgłoś naruszenie 3115

    Nie rozumiem po co ten fort. Przecież teraz w razie wojny można przewieźć do Polski w szybkim czasie więcej żołnierzy niż będzie w forcie . I to razem ze sprzętem. Ci w forcie naprawdę byliby narażeni na atak rakietowy. A obecne rakiety trafiają w cel z zabójczą precyzją. Wojna przyszłości musi więc być bardzo manewrową by nie narazić wojska na zbyt duże straty ze strony namierzania satelitarnego i przez drony.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • JC(2018-09-28 11:22) Zgłoś naruszenie 5538

    Moskwa zawsze grozi że rozmieści iskandery, że bedzie celowała w Polske, a niby teraz co robi celuje w siebie? Wiadomo, że ma iskandery i jak się zdecyduje to ich tak czy siak użyje, ale wtedy przeicwko USA w PL a nie tylko samej Polsce, to dla nich jednak duża różnica.

    Odpowiedz