Polskie pokolenie bamboccini. "Pozycja naszego kraju na tle UE nie napawa optymizmem"

30 września 2018, 11:02 | Aktualizacja: 30.09.2018, 13:48
Źródło:PAP
Blok

Blokźródło: ShutterStock

Z roku na rok coraz mniej młodych Polaków mieszka razem z rodzicami - zauważył ekspert portalu RynekPierwotny.pl Andrzej Prajsnar. W Europie wyższy wskaźnik ma jednak tylko sześć państw, m.in. Włochy i Portugalia - dodał, komentując dane Eurostatu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • literaturnaja gazjeta(2018-09-30 11:51) Zgłoś naruszenie 320

    Klient z hipokredytem jest mniej awanturujący się.

    Odpowiedz
  • Mateusz(2018-09-30 14:32) Zgłoś naruszenie 242

    ten wskaźnik i tak jest zaskakująco niski biorąc pod uwagę ze od 29 lat Państwo zrezygnowało z prowadzenia polityki mieszkaniowej i jakiegokolwiek budownicrwa komunalnego, Rzeczpospolita Hipoteczna :/

    Odpowiedz
  • Wygryw(2018-09-30 19:23) Zgłoś naruszenie 137

    Nie inwestuję zbytnio w mieszkanie, bo i tak umrę i wszystko co niby ma dla mnie wartość zginie w niebycie, po 2-3 pokoleniach absolutnie nikt nie będzie pamiętał, że w ogóle byłem kiedykolwiek na tym świecie. Cel ostateczny nie istnieje, pozdrawiam. #tylkoantynatalizm

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • df(2018-09-30 16:37) Zgłoś naruszenie 70

    wskaźnik (jego wzrost od 2005 i szczyt w 2011) ładnie pokrywa się z górką demograficzną. Również oczywiście ceny nieruchomości są w pewnym stopniu wytłumaczalne ilością roczników 25-34 na rynku. Ponieważ następuje obecnie spadek tych roczników to i spada wskaźnik bamboccioni.

    Odpowiedz
  • tom(2018-09-30 18:52) Zgłoś naruszenie 60

    Prawdopodobnie ten wskaźnik podnoszą ludzie mieszkający na wsiach ponieważ tam jest taka tradycja, że młodzi mieszkają z rodzicami. Prawdopodobnie mniej jest takich rodzin w dużych miastach itp. Moim zdaniem tego nie da się zniwelować do małego %.

    Odpowiedz
  • dave(2018-09-30 15:24) Zgłoś naruszenie 43

    Udział Polaków mieszkających razem z rodzicami w 2017 roku wynosił 44,7 proc. całej populacji osób, mających 25-34 lata......... W Danii 3.2%, Norwegii 3%, Finladii 4.7%, Szwecji 6%, Holandii 11.3%, Niemczech 17.3%, Austrii 17.5%...

    Odpowiedz
  • Camilus(2018-10-01 03:04) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego kometarze sie tu nie dodaja cenzura jakas czy jak ?

    Odpowiedz