Fundusz Ubezpieczeń Społecznych coraz bardziej obciążony. Demografia jest bezlitosna

14 grudnia 2018, 06:01
Źródło:Forsal.pl
Emerytura. Zdjęcie ilustracyjne

Emerytura. Zdjęcie ilustracyjneźródło: ShutterStock

Rosnący deficyt w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych to coraz większe wydatki z budżetu na jego uzupełnienie. W pesymistycznej wersji wydarzeń do 2023 roku zwiększy się on o 20 mld złotych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • Makin(2018-12-15 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Korporacja od umów zlecenia tak, ale nie od dzieła...Nie ma wymogu płacenia składek od takich umów, tylko, nie każda umowa jest umową o dzieło... Nie ma znaczenia jak ją nazwiecie, liczą się istotne elementy umowy...

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-12-14 15:23) Zgłoś naruszenie 21

    Biurokrację zlikwidować i nie będzie problemu z finansowaniem!!! Będzie nawet nadwyżka!!! Jestem pewny!!!

    Odpowiedz
  • jacekk(2018-12-14 12:57) Zgłoś naruszenie 21

    Może szanowny pan redaktor poinformuje czytelników jaki deficyt FUS prognozowany był w 2010 roku na rok 2018?W internecie nic nie ginie.Ile miała wynosić liczba urodzeń na 2017 rok?Proszę nie robić z ludzi idiotów.Wyż demograficzny lat pięćdziesiątych już jest na emeryturze(kobiety) lub już na nią przechodzi ( mężczyźni).Proszę ludzi nie straszyć.Zmiany w systemie emerytalnym są potrzebne bez wątpienia(System trzeba zrównoważyć),ale bez paniki.Za granicą legalnie pracuje 1,4-1,5 miliona Polaków trzeba stworzyć takie warunki by przynajmniej połowa tych ludzi wróciła.Zlikwidować przywileje emerytalne.Tyle w temacie

    Odpowiedz
  • WCISK(2018-12-14 10:22) Zgłoś naruszenie 31

    Tak kończy się spuszenie bab ze smyczy w dodatku bez kagańca ! Pamiętam , gadki szmatki , koniec władzy brutali , trzeba nam macierzyńkiego serduszka , trzeba nam - tu propaganda nowego słowa wytrycha - EMPATIA.

    Odpowiedz
  • pp(2018-12-14 10:06) Zgłoś naruszenie 220

    Zafundujmy sobie jeszcze więcej 50letnich emerytów resortowych, którzy nie płacą składek.

    Odpowiedz
  • Makin(2018-12-14 09:47) Zgłoś naruszenie 81

    Jestem przeciwnikiem tak dużego napływu pracowników z Ukrainy, ale jeżeli już są to władze powinni pilnować, aby od każdego były odprowadzane składki na ubezpieczenie, na razie ZUS pobiera składki od 1/5...Sam byłem w szoku, że agencja pracy z Katowic zatrudnia Ukraińców na umowę o dzieło od której nie ma wymogu opłacania ZUSu w pracach, gdzie nie może być mowy o umowie o dzieło...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka jest przykra prawda(2018-12-14 09:18) Zgłoś naruszenie 218

    Nie ma żadnych problemów demograficznych, natomiast jest problem emigracji ludzi, zwłaszcza w wieku produkcyjnym, do rozwiniętych krajów UE i nie tylko. Jeszce się doczekamy czasów , że nie będzie miał kto pracować na te sztucznie rozmnożone rzesze urzędników, wybrańców 500+ czy innych , żyjących z podatków stosunkowo nie dużej grupy pracujących i co b istotne , płacących podatki. Szara strefa jest potężna jak nigdy, płaceniu skłądek do ZUS stało się nieopłacalne, bo ten co płaci ma nie wiele więcej od tego co nie płaci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • yes(2018-12-14 08:41) Zgłoś naruszenie 264

    Zmuszono 3 mln młodych Polaków do emigracji ekonomicznej i są tego rezultaty

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ech ...(2018-12-14 08:37) Zgłoś naruszenie 19

    Drodzy emeryci czas na zupę z trawy:-) Drodzy bezpotomni nadchodzi czas zapłaty:-) konkretnie braku tejże. Na własne oczy możecie obejrzeć jak kończy się społeczeństwo przegrywów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • yeaa(2018-12-14 08:25) Zgłoś naruszenie 81

    i dlatego PIS obniży wkrótce wiek emerytalny do 50. roku życia :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz