CEO World Magazine: Polska drugim najlepszym miejscem do robienia biznesu

20 grudnia 2018, 13:46 | Aktualizacja: 20.12.2018, 14:00
Źródło:ISBnews
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

- Polska jest drugim najlepszym miejscem do robienia biznesu według rankingu CEO World Magazine, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). W rankingu wyprzedziła Polskę Malezja. Polska zdobyła najwięcej punktów w kategorii otwartości biznesu (95/100) i gotowości technologicznej (84/100).

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • esc456(2018-12-20 15:02) Zgłoś naruszenie 12549

    Ryżego to musi ściskać...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2018-12-20 14:59) Zgłoś naruszenie 632

    No to niech inwestują w Polsce grube mld. $$$!!! Zapraszamy!!! Im więcej tym lepiej!!! LoooooooL.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-12-20 15:20) Zgłoś naruszenie 455

    Nie dziwię się!!! Polska przeżywa teraz okres prosperity!!! Według danych OECD wzrost gospodarczy w 3. kw. 2018r. to 5.7% a PKB per Capita PPP za 2. kw. 2018r. to 31827$ (brak danych za 3. kw.)!!! A Czechy w 3. kw. przekroczyły 40000$ PKB per Capita PPP mimo niższego wzrostu gospodarczego w 3.kw.!!! Brawo!!!

    Odpowiedz
  • MW(2018-12-20 23:23) Zgłoś naruszenie 277

    A łamanie demokracji gdzie? A faszyzm?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • llort(2018-12-20 15:18) Zgłoś naruszenie 1352

    Haha.. Co to jest CEOWORLD Magazine? Strona internetowa z 60 tys. użytkowników (w porównaniu np. do 1mln czytelników Forbes). Zaiste wiarygodne i opiniotwórcze źródło.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • benny(2018-12-20 15:16) Zgłoś naruszenie 1264

    To pewnie stąd masowa ucieczka biznesu z Polski (Amrest, etc.) oraz panicznie wprowadzany Exit Tax...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tusek Donek (2018-12-22 11:15) Zgłoś naruszenie 101

    Chyba się pochlastam i posypię solą. Na mojej kamieni kupie, z moimi aferzystami, z moimi łapownikami nie chcieli robić biznesu, a teraz już chcą? Judasze!

    Odpowiedz
  • Polak(2018-12-20 20:07) Zgłoś naruszenie 717

    Miło, ale nigdy wcześniej nie słyszałem o takim medium jak "CEOWORLD Magazine" (a siedzę w temacie). Na ich stronie ma nic na temat metodologii kryjącej się za tym rankingiem, żadnych szczegółów, a już tym bardziej nic o tym, że "klimat inwestycyjny 95 gospodarek zdiagnozowało 115 tys. menadżerów i przedsiębiorców z całego świata." (tym bardziej, że ich rankingiem zostało objętych 50, a nie 95 gospodarek). Z tego co widzę, to oni seryjnie produkują najprzeróżniejsze rankingi. Śmierdzi fejkiem. https://ceoworld.biz/worlds-best-countries-to-do-business-in-2018/

    Odpowiedz
  • takie mają hobby(2018-12-21 00:46) Zgłoś naruszenie 718

    Czy tej strony CEOWORLD Magazine nie redaguje Morawiecki z Kaczyńskim w sobotnie wieczory?

    Odpowiedz
  • cot(2018-12-21 07:45) Zgłoś naruszenie 423

    Jak wy to czytacie? Przecież to nie zasługa tego rządu - oto przykłady: stanu walki z korupcją (KORUPCJA MA SIĘ DOBRZE - KNF), środowiska pracowniczego i infrastruktury, poziomu swobód przepływu (osób, towarów, kapitału - CHĘĆ OGRANICZENIA PRZEPŁYWU OSÓB PRZEZ PIS), jakości życia, zaawansowania biurokracji (stabilność gospodarcza i polityczna - OBNIŻENIE STABILNOŚCI GOSPODARCZEJ I POLITYCZNEJ, ZWIĘKSZENIE BIUROKRACJI) i ochrony inwestorów (NAGONKA VAT), systemu skarbowego (AFERA KNF), gotowości technologicznej (TUTAJ TO TYLKO HASŁA). Polacy po prostu obronili na ulicy system który przynosi nam takie korzyści i PIS nie zdołał tego popsuć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz