Minister cyfryzacji: Plan wdrożeniowy dla sieci 5G jest już prawie gotowy. Wkrótce będzie przyjęty przez rząd

7 marca 2019, 07:55 | Aktualizacja: 07.03.2019, 07:59
Źródło:PAP
Sieć 5G

Sieć 5Gźródło: ShutterStock

Plan wdrożeniowy dla 5G jest już praktycznie prawie gotowy i myślę, że niebawem powinien zostać przyjęty przez rząd w formie uchwały - powiedział PAP minister cyfryzacji Marek Zagórski. Według szefa MC jako pierwsze zostaną rozdysponowane częstotliwości w przedziale 3.4-3.8 GHz.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • mroje(2019-03-07 20:13) Zgłoś naruszenie 44

    Czyli rząd ma przyjąć ustawę , w skutek której terytorium Polski stanie się królikiem doświadczalnym dla technologii 5G. O ile mi wiadomo będziemy pierwszym krajem, który zastosuje 5G na masową skalę i nie będziemy mogli protestować, że np nie chcemy mieszkać z nadajnikiem na dachu ! Drogi , kochany rządzie uprzejmie proszę o przedstawienie poważnych naukowych badań nt skutków oddziaływania technologii 5G na człowieka, na jego mózg , ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na kobiety w ciąży i dzieci !!! Ponadto proszę o wyjaśnienie do czego jest nam potrzebna technologia 5G , jakoś nie widzę w Polsce pola do jej zastosowania , ponadto dręczy mnie obawa , że wchodząc w 5G niepotrzebnie wywaliliśmy pieniądze na światłowody !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysiek(2019-03-07 13:32) Zgłoś naruszenie 32

    Czyli Żorżeta już wam napisała ustawę ? A więc teraz jeszcze errata błędów ortograficznych i na kolanach w zębach przyjmujemy edykt panów zza oceanu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sieć inwigilacyjno-obezwładniająca(2019-03-08 02:17) Zgłoś naruszenie 24

    prezydent powinien zawetować ten projekt. Ja się pytam - dlaczego nie możemy zrobić podobnie do Izraela czyli zostajemy tylko przy światłowodach( na nich internet odbiera bez żadnych zakłóceń), sukcesywnie likwidujemy wi-fi z przestrzeni publicznej, stopniowo przechodzimy na tradycyjne komórki 3g, bez internetu, tylko do kontaktu rozmowa/sms i to wystarczy? W ten sposób uda się nam zracjonalizować dotychczasowy postęp cyfrowo-technologiczny tak, że i wilk będzie syty i owca cała. Internet zostanie ale tylko w domach i miejscach pracy na światłowodach jak już, natomiast "społeczeństwo informacyjne/cyfrowe" jako wizja niewolników smartfonów, wszechobecnego wi-fi oraz usilnej informatyzacji usług, dokumentów i czego tylko się da powinna być czym prędzej podarta w drobny mak. Co to ma być do cholery? Media, marketing, cyfryzacja i przemysł technologiczny nie mają prawa dyktować ludziom jak mają żyć i postępować. Co to, chyba co poniektórym za dobrze jest i towarzystwo za bardzo się rozhulało. Wprowadzanie usilne sieci 5g skończy się masowymi protestami jakich w Polsce nie było od co najmniej kilkunastu lat. Całe miasta mogą być sparaliżowane i wszystko stanie w miejscu. Jasny szlag, 30 lat dopiero mamy od upadku komunizmu a my chcemy uprawiać technokratyzm i cyfrowy komunizm, przegrzało nam zwoje czy jak? Jasne najlepiej, żeby było jak w Chinach. Pełna inwigilacja, śledzenie, zbieranie danych gdzie popadnie, a wszelki postęp prowadzony kosztem ludzkiego zdrowia, prywatności i bezpieczeństwa. Na pewno przyszłe pokolenia będą nam za to "wdzięczne", że od najmłodszych lat zrobimy z nich zakładników cyfrowo-technologicznych udziwnień rzeczywistości. Nie zdążyliśmy jeszcze nacieszyć się w pełni kapitalizmem i poczuć choć trochę dobrobytu jak to było w Europie i USA w latach 80 i 90-tych, to nie! Zmusza się nas do kolejnych transformacji i usilnych zmian, nie pytając nas o zdanie, nie pytając o zgodę ale byleby tylko stawiać przed faktem dokonanym. Oj żeby nie poszybowało PiS-owi poparcie w dół. My Polacy chcemy przede wszystkim normalności i zdrowego rozsądku, a nie świata jak z science-fiction, nie cyfrowo-technologicznego wariactwa, nie przykuwania nas do informatycznych systemów i urządzeń jak smartfony czy też internet rzeczy. Chcemy czuć się wolni a nie żeby robić z nas niewolników i pozbawiać prywatności, bezpieczeństwa czy nawet zdrowia - bo sieć 5g te trzy aspekty znacząco nadwyręży. Poza tym częstotliwości 3,4-3,8GHz to częstotliwości mikrofalówki - to gotowanie na żywca!. Izrael chce nas swoją technologią 5g zrobić w konia, celowo zostaliśmy wybrani jako kraj do eksperymentu w Europie, bo wszystkie inne się wahają, więc trzeba znaleźć kozła ofiarnego. Znowu damy się im wysiudać tak jak z ustawą 447?. Rządzie nie daj się zrobić w konia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Juras(2019-03-13 15:26) Zgłoś naruszenie 22

    To dobra informacja, może nie będzie wcześniej zapowiadanych opóźnień w związku z budową 5G.

    Odpowiedz
  • grazer(2019-03-09 12:33) Zgłoś naruszenie 23

    No i w końcu coś się rusza w temacie, oby tak dalej.

    Odpowiedz
  • Dorota(2019-07-06 14:34) Zgłoś naruszenie 10

    Ja się nie zgadzam nikt mnie nie pytał o zdanie- a jestem suwerenem... To bogacze uciekają od tego "cuda" do specjalnie strzeżonych i odporomieniowanych osiedli, a nam wciska się kit o wspaniałości tegoż wynalazku i oczywiście dostajemy jeszcze raka w pakiecie! Chcę zobaczyć rzetelne badania na temat braku szkodliwości sieci 5G na organizmy... NIE MA TAKICH!

    Odpowiedz
  • Sosu(2019-04-21 10:37) Zgłoś naruszenie 01

    Bardzo dobrze. Nie ma co odkładać wdrożenia 5G. Nie możemy pozwolić, żeby inne kraje znacząco przed nami wprowadziły nową sieć, która ma wielki potencjał i będzie stanowić początek rewolucji technologicznej. Dostępność do 5G z opóźnieniem będzie dla nas sporą stratą.

    Odpowiedz
  • szmeges(2019-04-24 15:01) Zgłoś naruszenie 01

    kwestie biurokratyczne powinny być załatwione już wcześniej, jeśli spóźnimy się mocno z wdrożeniem 5G u ans w kraju to znowu nie będziemy w stanie konkurować z innymi państwami w kwestii nowoczesnych rozwiązań.

    Odpowiedz