Knyż-Grzywa: Pracowników z Indii czy Nepalu nie będzie dużo. Procedury zatrudnienia są znacznie trudniejsze

17 kwietnia 2019, 15:47 | Aktualizacja: 17.04.2019, 15:53
Źródło:forsal.pl
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

- Pozwolenia na pracę wydaje się w Polsce cudzoziemcom zaledwie na pół roku, a jednocześnie zachęca się ich, by przystępowali do PPK. Postulujemy wydłużenie terminów zgód do 12 miesięcy - zapowiada Karina Knyż-Grzywa, dyrektor biura Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • szkoda gadac(2019-04-17 20:54) Zgłoś naruszenie 30

    Przyjmowac tylko do pracy bliskich nam kulturowo.Szwecja przyjmowała wszystkich i mają teraz ponad 50 stref no go.Anglicy policzyli, że migracja spoza Europy kosztowała budżet Wielkiej Brytanii 120 mld funtów ale imigracja z krajów europejskich przyniosła 4 mld funtów zysku. Spośród rodzin w Danii całkowicie zależnych od świadczeń socjalnych (oboje partnerów pobiera świadczenia) - 84 procent to imigranci spoza Europy. Holenderskie Centralne Biuro Statystyczne (CBS) poinformowało, że zaledwie 2% Polaków w Holandii pobiera zasiłek bijstand. W przypadku imigrantów spoza UE odsetek ten jest znacznie wyższy np. 68 proc. Somalijczyków w Holandii pobiera zasiłek bijstand. Utrzymanie dorosłego uchodźcy w Niemczech kosztuje 2500 euro a nieletniego nawet do 5000 euro miesięcznie. Bernd Raffelhüschen obliczył, że utrzymanie statystycznego uchodźcy kosztuje w ciągu jego życia 450 000 euro. 12 przeciętnie zarabiających niemieckich podatników składa się na utrzymanie jednego uchodźcy. Imigranci w Szwecji pochłaniają 65% wydatków socjalnych chociaż stanowią zaledwie 16.5% społeczeństwa. 48% imigrantów w Szwecji nie ma pracy pomimo wysokich wydatków na ich asymilację które wynoszą 4 mld euro rocznie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze