USA zawarły porozumienie z Kanadą i Meksykiem ws. ceł i chińskiej stali

18 maja 2019, 09:15
Źródło:PAP
Donald Trump

Donald Trumpźródło: ShutterStock

Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek, że USA zawarły porozumienie z Kanadą i Meksykiem ws. zniesienia ceł na import stali i aluminium z tych krajów; w zamian Ottawa i Meksyk podejmą kroki, by uniemożliwić eksport chińskiej stali do Stanów Zjednoczonych przez te państwa.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • yhm(2019-05-18 11:39) Zgłoś naruszenie 456

    Trump naprawdę pozytywnie zaskoczył przy tych szachach... Nawet CNN ma ból głowy jak to skomentować, by czasem nie docenić Donalda.. Jego ostatnie działania pokazuja, że wszystkie wcześniejsze akcje tartfowe z UE, Meksykiem I Kanadą były długofalową rozgrywką przed prawdziwą wojną handlową z Chińczykami.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-05-18 13:55) Zgłoś naruszenie 395

    Takie porozumienia. z kilkoma krajami to pokerowe zagranie prezydenta Trumpa ! Zawse łatwiej przyblokować Chiny niż w pojedynkę ! A kiedy porzadek Trump, zrobi z Niemcami.? Niemcy z tego co wiem już panikują i nie śpią po nocach.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • (☭ ͜ʖ ☭) ~(2019-05-18 18:57) Zgłoś naruszenie 212

    Tak trzymać Mr Trump. Inaczej pracowite Chińczyki, pod nadzorem przebiegłych i pazernych chińskich komuszych kacyków , zjedzą z butami Amerykanów i zachodnich europejczyków.

    Odpowiedz
  • taka jedna(2019-05-18 15:43) Zgłoś naruszenie 175

    no i co, lewaki? kazdy "demokrata" przy Trumpie nie ma szans!!!!

    Odpowiedz
  • Anna(2019-05-19 00:35) Zgłoś naruszenie 121

    Bravo Trump !!!

    Odpowiedz
  • polak maly(2019-05-18 20:00) Zgłoś naruszenie 104

    Chiny moga ratowc spadek swojej waluty wyszprzedajac obligacje Amerykanskie. To spowoduje wzrost stop procentowych. Wzrost centy dolara znaczy spadek ceny ropy, i to oznacza kryzys w Saudi i Rosji. Jerzeli dojdzie do konfliktu zbrojnego z Iranem, Chiny moga pomodz Iranowi. Wojna to metoda na wewneczny kryzys, ktory niebawem nadejdzie w Chinach jerzeli ekonomia spowolnieje z powodu wojny chandlowej. To znakomita wiesc dla Rosji, ktora wystawi wysoki rachunek Ameryce za pomoc.

    Odpowiedz
  • Jack(2019-05-19 08:57) Zgłoś naruszenie 82

    Genialna decyzja. USA powinny zacieśniać współprace z Kanadą i Meksykiem, Trump zrobił świetny ruch.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-05-18 13:59) Zgłoś naruszenie 421

    Ten gopodarczy konflikt, rosnący ekstremizm oraz bajzel w różnych zakątkach świata może zamienić się lada moment w wielki globalny konflikt zbrojny! Wydaje mi się że wszystkie ważne strony już czekają na odpowiedni moment!

    Odpowiedz