Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (111)

  • Jannn (2019-12-06 08:03) Zgłoś naruszenie 60

    Powinniśmy wyjść na ulicę tak jak Francuzi może się żądzącym coś to dać do zrozumienia.Bo nasze związki dbają tylko o siebie.

    Odpowiedz
  • sonia(2019-09-06 09:32) Zgłoś naruszenie 42

    Miejmy nadzieję że wprowadzenie ppk coś zmieni i ludzie z mojego rocznika lub podobni wiekowo będą w jakiś sposób zadowoleni ze swojej emerytury czy oszczędności. Dobrze, gdyby wszystko się tak przyjęło jak chociażby w Wielkiej Brytani

    Odpowiedz
  • maugerr(2019-10-21 08:53) Zgłoś naruszenie 41

    Ludzie zróbcie coś aby na początek UMOŻLIWIĆ przejscie na emeryturę tym pow 45 lat pracy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oliwka(2019-10-14 22:40) Zgłoś naruszenie 40

    Nie ma lekko i to chyba w kazdej branży jak widac. Jak ktos sie nie dorobił za życia to na starość tylko woda i chleb. Masakra z tymi emeryturami. Gdzie ta złota jesień??? PPK moze coś zmieni, ale to tez trzeba czasu nim program na stałe sie zadomowi jak chocby i w Anglii

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2020-01-02 07:53) Zgłoś naruszenie 40

    A niby dlaczego mam nie otrzymać emerytury wcześniej bo musiałam sama wychować 2 dzieci i skorzystać z urlopu wychowawczego w latach 90.A matki które nie pracowały wogole otrzymały EMERYTURY. Urlop wychowawczy powinien być wliczony do lat pracy. 35 lat dla kobiet a 40 lat dla mężczyzn to już jest wystarczający okres żeby odpocząć. Zresztą nie jest to przymusowe nie chcesz to nie korzystaj pracuj dalej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 42 i pół(2019-08-21 11:14) Zgłoś naruszenie 36

    Juzz nie wliczajcie tych bez skladkowych Przezyjemy Dzieci dorosle.

    Odpowiedz
  • krakusse(2019-08-20 19:00) Zgłoś naruszenie 329

    kolejny etap państwa socjalnego...

    Odpowiedz
  • Roch(2020-01-18 11:04) Zgłoś naruszenie 30

    Mam 64 lata, do 2012r. miałem 40 lat pracy, jestem na świadczeniu przedemerytalnym.Kto mnie zatrudni w tym wieku.? Dajcie emerytury policjantom, którzy mogli by siedzieć za biurkiem,agentom , górnikom, którzy nia pracowali pod ziemią, żołnierzom itp. Ten nasz kraj to do ch...a niem podobny.

    Odpowiedz
  • Lofa(2019-12-04 17:39) Zgłoś naruszenie 20

    Myśl że pracując 40lat Wodociagach I wachajac odchody w kanałach wystarczy a jeszcze zabrali szkodliwe

    Odpowiedz
  • wert(2020-01-24 07:41) Zgłoś naruszenie 20

    zus powinien wyliczać nasze składki które płaciliśmy przez 38-40 lat i wypłacić nam nasze pieniądze, a nie mówić ile ich kto będzie kosztować, bo to są nasze pieniądze odkładane przez lata pracy, anie pieniądze prezesa zus on też dostaje wypłatę z naszych pieniędzy

    Odpowiedz
  • Jaro(2020-02-11 21:31) Zgłoś naruszenie 10

    K..... wa, znowu obietnice. W 2015 PAD obiecywał to samo. Z tego wynika że, to obietnicą dyżurna. Do maja jest trochę czasu na napisanie ustawy a PiS swoimi siłami przyjmie ją w Sejmie w jedną noc, mają to opanowane. Czas na działanie. Następnej szansy może nie być.

    Odpowiedz
  • olga(2019-08-24 08:23) Zgłoś naruszenie 111

    Chciałabym żeby ludzie w końcu zaczęli być zadowoleni ze swoim emerytur i mieli naprawdę godne warunki do życia. A czy tak kiedyś będzie? Mam nadzieję, że tak. Ja żeby coś zmienić w swojej emeryturze to zamierzam odkładać w programie pracownicze plany kapitałowe by nie bać się że mi nie starczy od pierwszego do pierwszego

    Odpowiedz
  • przyszła emerytka(2020-01-24 13:33) Zgłoś naruszenie 12

    A tak jak jeden pan chce że dla wszystkich emerytury po 40 latach pracy dla kobiet i mężczyzn, to żadnej łaski mi nie robi bo ja jako kobieta po 40 latach pracy będę miała 60 la,t więc chodzi temu panu oto żeby nie były od lat stażu pracy, tylko od lat życia proszę pana Polacy umieją liczyć do 100, więc niech pan nie wciska kitu, mniej pieniędzy na leni i te wszystkie + i kasa się znajdzie, ci co odkładali przez lata pracy składki na emerytury ,dla nich nie ma pieniędzy ,a na tych którzy się nie przepracowali ,ani jednego dnia są coś tu jest nie tak skąd są te pieniądze na te wszystkie +

    Odpowiedz
  • Ccris (2020-02-02 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Był na misji to zarobił, żadnych ulg. Te same prawa dla każdego to właśnie jest równość

    Odpowiedz
  • Wypalona(2020-02-15 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry Jeremi Mordasewiczu, może weźmiesz pod uwagę, że kobiety zawsze pracowały na 2 etatach. Pierwszy to praca zawodowa, drugi to dom:wychowywanie dzieci i prowadzenie domu. Pewnie dołóż kobietom jaszcze z 10 lat!!! Z perspektywy, Pana stołka i zarobków, trudno się rozstać z pracą. Poza tym, to wybór nie konieczność.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2020-02-15 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze teraz emerytury stażowe nie po wyborach. Mój głos będzie oddany a na kogo to pokaże życie. Będzie Ustawa podpisana to oddam głos na A. Dudę nie będzie to na kotrkandytatkę. Dość obietnic, od 2015 roku mamy te obietnice a realia swoje.

    Odpowiedz
  • BOGDAN.(2020-01-06 13:34) Zgłoś naruszenie 05

    Drodzy czytelnicy co by zrobić lub nic nie robić nam pracownikom fizycznym technicznym i wielu innym biurowy beton nie pozwolą przejść na żadną eryture brak w naszym kraju jedności za bardzo nas podzielono brak prawdziwego przywódcy jesteśmy słabi i przegrywamy.

    Odpowiedz
  • Leokadia(2020-02-06 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury stażowe jak wejdą niech one będą godne za tyle lat pracy 35/40 .Czytałam ,że jak rząd wprowadzi to ma być minimalna 1100 brutto czyli 943zł .To by była porażka za takie pieniądze żyć godnie hak tu codziennie wciąż wszystko jest droższe.

    Odpowiedz