Drogie mieszkania skutkują małą liczbą dzieci?

29 sierpnia 2019, 06:00
Tylko na Forsal.pl
Problem związany z dostępnością mieszkań w dużych miastach dotyczy nie tylko Polski. Na niski poziom takiej dostępności metrażu narzekają również młode osoby mieszkające w krajach o wyższym poziomie rozwoju gospodarczego niż Polska.

Problem związany z dostępnością mieszkań w dużych miastach dotyczy nie tylko Polski. Na niski poziom takiej dostępności metrażu narzekają również młode osoby mieszkające w krajach o wyższym poziomie rozwoju gospodarczego niż Polska.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: CHRIS RANK

Zgodnie z powszechną opinią, wysokie ceny mieszkań stanowią przyczynę niskiej dzietności. Wyniki badań naukowych są jednak mniej jednoznaczne.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Lajdon(2019-09-19 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Wniosek jest tak naprawdę bardzo prosty, kiedy jest więcej dzieci? Nie wtedy gdy rosną ceny mieszkań, ale gdy jest dobra koniunktura ludzie mają więcej pieniędzy więc mogą wzrosnąć ceny nieruchomości. Bogatsi optymistyczniej patrzymy w przyszłość i decydujemy się na dzieci. Przecież ceny nieruchomości nie rosną w kryzysie. Po prostu pomylono skutek innej przyczyny z dzietnością. To tak samo jakby dzietność rosła wraz ze wzrostem sprzedaży drogich aut czy innych dóbr luksusowych charakterystycznych dla okresu wzrostu gospodarczego.

    Odpowiedz
  • reocronas(2019-09-14 06:54) Zgłoś naruszenie 01

    SpFling.︆︅com - świеtny prоj𝚎kt dla dor𝚘słyсh, którzy 𝚌hсą zn𝚊l𝚎źć p𝚊rtner𝚊 sеksualnego

    Odpowiedz
  • telpohi(2019-09-11 05:50) Zgłoś naruszenie 01

    SpFling.︆︅com - świ𝚎tny proj𝚎kt dl𝚊 dоr𝚘słyсh, którzy сhсą znаleźć partnеr𝚊 sеksuаln𝚎go

    Odpowiedz
  • duvapa(2019-09-08 05:26) Zgłoś naruszenie 01

    SpFling.︆︅com - świetny projekt dl𝚊 dorosły𝚌h, którzy 𝚌hcą znаl𝚎źć p𝚊rtnеr𝚊 sеksualnеgo

    Odpowiedz
  • unican(2019-09-05 21:33) Zgłoś naruszenie 02

    SpFling.︆︅com - świеtny proj𝚎kt dl𝚊 d𝚘rosły𝚌h, którzy сhcą zn𝚊leźć partnerа sеksu𝚊ln𝚎g𝚘

    Odpowiedz
  • kaja(2019-08-30 07:29) Zgłoś naruszenie 125

    Kto w dzisiejszym podłym świecie chce mieć dzieci, toż to egoizm jest. Klimat zepsuty, człowiek zepsuty, chamstwo na każdym kroku, wojny potrzeba jak nic i po co skazywać dzieciaczki na taki los?

    Odpowiedz
  • remek(2019-08-29 16:59) Zgłoś naruszenie 82

    Wyjechałem na studia do Krk, wziąłem tam ślub i znalazłem pracę, rodzice dali mi na wkład własny, żebym mógł kupić kawalerkę 30m2, zarabiamy z żoną powyżej średniej krajowej, mamy kredyt na resztę na 12 lat, taki, że nie odkładamy już nic z wynagrodzenia. Chcemy mieć dziecko, ale teraz nas nie stać, jak mam je wychować na 28m2? Tak wysokie ceny mieszkań powodują niską dzietność, jakbym miał chociaż jeden pokój więcej to dzieciak by już rósł

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dobs89(2019-08-29 09:57) Zgłoś naruszenie 71

    Więc jaki z tego wniosek? Chyba tylko taki że jakiekolwiek perspektywy i drogie mieszkania są lepsze dla młodych niż totalny brak perspektyw na wsi. Wysokiej dzietności przy takim modelu nigdy nie będzie, ale lepszego na razie nie ma. Wielka zagadka naukowców rozgryziona, mogę dostać grant?

    Odpowiedz
  • FF(2019-08-29 07:51) Zgłoś naruszenie 3920

    Dzietność nie zalezy od wysokości zarobków, od wielkości mieszkań itp. Dzietność zależy od tego co ludzie mają w łbach, od tego jakie są ich priorytety życiowe. Obraz rodziny/malżeństwa jest wyśmiewany i dyskredytowany, w mediach od lat. Promowane jest "korzystanie z życia", która napędza konsumpcję, refleksja przychodzi za późno....

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz